Jedna z nich szczególnie zakorzeniła się w mediach społecznościowych, a ludzie spekulują, że Kate nie była widziana w Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach, ponieważ nie ma jej w kraju.

Zamiast tego, ludzie ci twierdzą, że księżna była w Stanach Zjednoczonych — a dokładniej w Houston, otrzymując leczenie w MD Anderson Cancer Centre. Pałac Kensington oświadczył, że plotki te są nieprawdziwe.

Pałac wciąż dementuje krążące plotki

W opublikowanym w poniedziałek artykule rzecznik prasowy pałacu zaprzeczył doniesieniom Houston Chronicle, jakoby Kate poddawała się leczeniu w ośrodku onkologicznym. W międzyczasie przedstawiciele teksańskiego ośrodka słynącego z badań i leczenia raka i który leczył sławnych pacjentów, takich jak nieżyjący gitarzysta rockowy Eddie Van Halen i gwiazda tenisa Chris Evert — nie skomentowali sprawy ze względu na przepisy dotyczące prywatności pacjentów.

Kate po raz ostatni widziana była publicznie 25 grudnia, kiedy to dołączyła do innych członków rodziny królewskiej podczas tradycyjnego spaceru na poranne nabożeństwo bożonarodzeniowe w Sandringham.

Podczas gdy niektóre tabloidy spekulowały na temat tego, czy Kate kiedykolwiek powróci do pełnoetatowych obowiązków królewskich, źródło powiedziało mediom, że krzywdzące są podobne przypuszczenia.

"Nie ma żadnych informacji na temat powrotu Kate, ponieważ w tej chwili koncentrujemy się w 100 procentach na jej zdrowiu — sugerowanie, że nie wróci do swojej roli, jest niesprawiedliwe i nieprawdziwe" - powiedziało źródło. "Rozmowy tego rodzaju po prostu nie są prowadzone. Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, wznowi swoją pracę".

Kate osobiście ogłosiła diagnozę raka w wiadomości wideo opublikowanej w mediach społecznościowych 22 marca.

"Jak można sobie wyobrazić, zajęło to trochę czasu. Potrzebowałam czasu, by dojść do siebie po poważnej operacji i rozpocząć leczenie. Ale co najważniejsze, zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George'owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze" - powiedziała w klipie.

"Jak im powiedziałam, czuję się dobrze i każdego dnia staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć, w moim umyśle, ciele i duchu".

Chociaż rodzaj raka i stadium, w którym się rozwinął, nie zostały określone przez pałac, księżniczka powiedziała w filmie, że jest na "wczesnym etapie chemioterapii zapobiegawczej".

Nie przegap: Z życia wzięte. "Mam 68 lat, mieszkam sam. Proszę dzieci, aby się do nich wprowadziły, ale są przeciwne": Nie wiem jak ich przekonać

Zerknij: Małgorzata Tomaszewska pochwaliła się zdjęciem córeczki. W sieci zawrzało