Nie jest tajemnicą, że świat polityki jest trudny, niedźwięczny, niebezpieczny i okrutny. Były prezes Orlenu jest jednym z wielu polityków i działaczy samorządowych, którzy przekonali się na własnej skórze, czym jest współpraca z ludźmi w sferze finansowej i politycznej.

Daniel Obajtek gościł w TV Republika. Co poszło nie tak?

Samorządową działalność zaczął w 2002 roku, obejmując stanowisko radnego gminy Pcim. Był wówczas przewodniczącym komisji kultury fizycznej i sportu, zdrowia i oświaty, a także spraw socjalnych. W 2006 roku został wójtem gminy Pcim. Dalsze większe osiągnięcia w wyborach samorządowych, Daniel Obajtek uskuteczniał już pod skrzydłami Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wiemy, jeden z głównych opiniotwórczych portali poinformował w marcu bieżącego roku, iż jest w posiadaniu nagrania, które powstało dzięki podłożonemu politykowi przez CBA podsłuchu. Daniel Obajtem miał na nagraniu rozmawiać z dziennikarzem śledczym proszącym ówczesnego prezesa Orlenu o pracę na dwójki krewnych. Miał również przyznać, że jest w posiadaniu informacji mogących zaszkodzić PiS-owi w sprawie afery GetBack.

Polityk zapowiedział powzięcie radykalnych kroków w tej sprawie, gdyż podsłuch założony był nielegalnie.

Teraz media donoszą, jak fatalnie pomylił się kandydat do Parlamentu Europejskiego podczas rozmowy z Katarzyną Gójską. Łącząc się online ze studiem, Daniel Obajtek zagadnięty został o trudną sytuację panującą obecnie na granicy Polski z Białorusią i ciężko ranionego funkcjonariusza straży granicznej, Daniel Obajtek nie ukrywał swojego zaniepokojenia.

Krytykując rządy Donalda Tuska, zaczął wymieniać ostatnie trudne wydarzenia związane z tą częścią granicy Polski. Przytoczyć chciał twórczość Agnieszki Holland "Zielona granica", jednak widzowie usłyszeli to — Pamiętamy wszyscy, niejaki pan Szczerba nosił w pudełkach pizzę, pamiętamy wszyscy, jak zostali funkcjonariusze, którzy nas bronią i chronią, atakowani, wyzywani, pamiętamy film pani Holeckiej...

Dziennikarka Katarzyna Gójska szybko interweniowała, poprawiając zmęczonego kampanią wyborczą polityka. Miejmy nadzieję, że Danuta Holecka będzie wyrozumiała.


źródło: YouTube/Telewizja Republika

Zerknij: Skuteczny sposób na mrówki w ogrodzie. Posyp ten środek, a zapomnisz o problemie

O tym się mówi: "Kabareton": Laskowik bezlitosny dla władzy! Ostra satyra na scenie kabaretowej, a w komentarzach burza