Według komentujących materiały z festiwalu internautów, wokale piosenkarzy gubią się pośród ścieżki dźwiękowej i instrumentów w tle.

Opolski Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki przechodzi do historii. Ostatniego dnia jednej z najgłośniejszych imprez muzycznych, na scenie pojawiły się takie sławy, jak Natalia Kukulska, Roksana Węgiel, Kayah, Ania Karwan.

Koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 20:00, a na scenę zaczęły wychodzić kolejne muzyczne talenty.

Co poszło nie tak w ustawieniach?

Zwykle jest tak, że wielkie festiwale, czy gale muzyczne niosą ze sobą późniejszą ocenę interpretacji muzycznych, wykonań, repertuaru, czy kreacji scenicznych prezentowanych przez artystów. W przypadku tegorocznego festiwalu w Opolu, w sekcji komentarzy mediów społecznościowych pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na temat nagłośnienia wokali.

Jak się okazuje, głównie oberwało się technicznej stronie festiwalu, odpowiedzialnej za jakość nagłośnienia. Pod publikacją występu Roksany Węgiel pojawiły się komentarze, że orkiestra grała zbyt głośno, a nagłośnienie mikrofonu Roxie było zbyt słabe — Orkiestra zagłuszyła wykonanie piosenek — czytamy w jednym z komentarzy.

Inne utwory także nie spotkały się z samymi miłymi ocenami, a wszystko z powodu zbyt głośnego tła muzycznego w stosunku do wokalu występującego artysty. Jak się okazuje, osoby oglądające koncert na żywo, na bieżąco relacjonowały przebieg poszczególnych występów.

Niestety, muzycy z orkiestry zagłuszyli przepiękne wystąpienia wokalne — Najpierw zatrudnijcie dobrych dźwiękowców, bo totalnie nie słychać śpiewu wykonawców, nie da się tego oglądać i przede wszystkim słuchać; Słucham na żywo koncertu - Ania Rusowicz śpiewa. Orkiestra tak głośno gra, że jej piosenki w ogóle nie było słychać! [...] - czytamy w komentarzach.

Na szczęście każdy, kto postawił na koncert oglądany przed telewizorem, miał większe szanse posłuchać śpiewu naszych artystów, gdyż na nagraniach nie ma większych problemów z usłyszeniem śpiewu. Można zatem przeczytać też mnóstwo słów zachwytu i podziękowań za cudnie spędzony czas.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Twoja matka chce widzieć tylko ciebie i naszą córkę": Ja dla niej nie istnieję

Zerknij: Z życia wzięte. "Mój mąż chce, żebym przepisała na niego połowę mojego domu": Nie chcę tego robić. Mam swoje powody