Podczas wizyty w Klwatce Królewskiej na Mazowszu, premier Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie w ramach kampanii wyborczej do Europarlamentu. Wszak już 9 czerwca będą decydowały się losy i przyszłość Polski w Europie.

Po zapowiedzi przez Rafała Bochenka wystąpienia prezesa PiS i odśpiewaniu Hymnu Narodowego mównicę zajął Jarosław Kaczyński.

Mocne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na Mazowszu

Przemówienie dotyczyło między innymi szeroko pojętego znaczenia Polski na arenie europejskiej, tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w kraju, do którego partia Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoliła wpuścić osób potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu obywateli, czy "tak zwanych klimatystów", jak to ujął premier Kaczyński, którzy demonizują zmiany klimatu zachodzące na Ziemi od zawsze w naturalny sposób.

Były też elementy humorystyczne, gdy prezes zdał sobie sprawę z tego, że nie może przeczytać czegoś z kartki, bo nie ma przy sobie swoich okularów, ktoś z tłumu najwyraźniej zaoferował mu swoje, na to prezes stwierdził, że cudze mu nie pomogą - Każdy ma dwoje oczu, a ja mam w każdym oku inaczej - uzasadnił odmowę pożyczenia cudzych okularów.

Wystawił także swoistą laurkę kolegom z partii, między innymi Jackowi Kurskiemu, dawnemu prezesowi TVP, któremu udzielił poparcia w wyborach do parlamentu europejskiego. Przy okazji wspomniał też o znaczeniu i roli TVP, której w latach sprawowania przez PiS władzy w Polsce, zarzucano mocne upolitycznienie i medialne działanie ściśle na rzecz partii ówcześnie rządzącej.

Choć odpierano zarzuty i deklarowano neutralność polityczną, dało się zauważyć odwieczną rywalizację i konflikt między TVP a TVN należącym do przodującego globalnego koncernu mediowego Warner Bros. W TVP Info powstał nawet program "Jak oni kłamią", mający ukazać oszczędne gospodarowanie prawdą stacji TVN.

W pewnym momencie jednak, prezes Jarosław Kaczyński wypowiedział zdania, które mocno kłócą się z deklaracją politycznej neutralności TVP - Wiem, że jednym telewizja się podobała, a innym nie, ale nikt nie zaprzeczy, że miała ogromne znaczenie w naszych dwóch zwycięstwach - padło z mówinicy.


źródło: YouTube/Prawo i Sprawiedliwość

Zerknij: "Kabareton": Laskowik bezlitosny dla władzy! Ostra satyra na scenie kabaretowej, a w komentarzach burza

Nie przegap: Z życia wzięte. "Teściowa wprowadziła się do nas": To, czego od nas wymaga, jest dla mnie nie do pojęcia