Szymon Hołownia, znany polityk i były prezenter telewizyjny, w ostatnim poście na Instagramie zaskoczył swoich obserwatorów niepokojącymi słowami. "Dzień Dziecka zaczął nam się w Centrum Zdrowia Dziecka" – napisał. To właśnie tam spędził ten wyjątkowy dzień razem ze swoją młodszą córką, Elą.


Szymon Hołownia jest szczęśliwie żonaty z Urszulą Brzezińską-Hołownią, oficerem Wojska Polskiego. Para poznała się w 2014 roku na planie programu "Mam talent!", gdzie produkcja kręciła sceny na wojskowym lotnisku w Mińsku Mazowieckim. Od 2016 roku są małżeństwem i mają razem dwie córki, Marysię i Elę.


Tegoroczny Dzień Dziecka dla Szymona Hołowni i jego córki Eli nie należał do najradośniejszych. Ze względu na problemy zdrowotne, musieli spędzić ten czas w Centrum Zdrowia Dziecka. W swoim poście polityk opisał, jak wiele Ela przeszła w ostatnich dniach – szpitale, badania, czekanie.


Jednak Hołownia nie skupiał się jedynie na trudnych chwilach. Zwrócił uwagę na pozytywne aspekty wizyty w szpitalu, szczególnie podkreślając przyjazne i inspirujące wnętrza CZD, które pomagają małym pacjentom zapomnieć o strachu. "Tu nie ma pięter, są krainy. Każda winda to inny świat. Na ścianach jest Grizzly i Lemingi, Anna i Elza, w gabinecie USG kompletna rodzina świnki Peppy i sufit malowany tak, żeby zająć małego pacjenta" – napisał.


Na szczęście, okazało się, że dalsze leczenie można kontynuować w domu. Dzięki temu, Dzień Dziecka cała rodzina mogła świętować w o wiele bardziej przyjaznych warunkach. Było dużo zabawy z siostrą i wielu atrakcji, co Hołownia podkreślił w swoim poście.


Na zakończenie swojego wpisu, Szymon Hołownia podzielił się refleksją na temat przygotowanych życzeń. Miałem na ten dzień przygotowane "przemądre" życzenia, uwzględniające wątek odpowiedzialności za świat, sztafetę pokoleń itd. Ale teraz wszystkim dzieciom chcę przede wszystkim życzyć zdrowia – podsumował polityk. Hołownia również zaapelował do swoich obserwatorów, aby starali się nie zawieść swoich dzieci, co stanowiło piękne i ważne przesłanie na ten wyjątkowy dzień.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Teściowa próbuje wyrzucić mnie z mojego własnego domu": Mój mąż nic z tym nie robi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fortuna w zasięgu ręki. Poszukaj tych dziesięciozłotówek w swoim portfelu