Księżna Walii zastanawia się nad niespodziewanym pojawieniem się na balkonie Pałacu Buckingham podczas Trooping the Colour, jak twierdzi osoba wtajemniczona, ale nie powróci do obowiązków publicznych na Przegląd Pułkowników.

Jako pułkownik naczelny Gwardii Irlandzkiej, rolę, którą Kate otrzymała w 2023 roku, oczekuje się, że zasalutuje 8 czerwca — tydzień przed Trooping the Colour.

Wiadomość o tym, że Kate nie weźmie udziału w obchodach, pojawiła się, gdy księżna kontynuowała leczenie raka z dala od opinii publicznej, tak jak to robiła od czasu postawienia diagnozy w styczniu.

Jak przebiega leczenie Kate Middleton?

Nie widziano jej publicznie od Bożego Narodzenia, ale może pojawić się w przyszłym miesiącu, "jeśli poczuje się wystarczająco dobrze" - powiedział mediom informator.

Król, u którego również zdiagnozowano raka w styczniu, potwierdził jednak swoją obecność na Trooping of the Colour 15 czerwca.

Wydarzenie to tradycyjnie kończy się spotkaniem rodziny królewskiej na balkonie Pałacu Buckingham po pokazie przepychu i wojskowej parady.

Chociaż potwierdzono, że król weźmie udział w ceremonii, będzie on dokonywał inspekcji żołnierzy z powozu, a nie konno, jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Tymczasem media wciąż spekulują na temat zdrowia Kate Middleton. Jak się okazuje, kontynuuje ona przyjmowanie chemioterapii.

- W czerwcu król Karol weźmie udział w Trooping The Color, swojej oficjalnej paradzie urodzinowej. Ale nie weźmie udziału na koniu. Zamiast tego dokona inspekcji żołnierzy z powozu z królową Camillą. To adaptacja stworzona za radą jego lekarzy. Księżna Walii NIE weźmie udziału w przeglądzie pułkownikowym przed weekendem wojskowym. Nadal otrzymuje chemioterapię — poinformował na platformie X korespondent królewski ITV News, Christopher Ship.