Jak podają media, córka Andrzeja Dudy niebawem wejdzie w rolę pełnoprawnego adwokata. Prezydent, który także zdobył prawnicze wykształcenie, musi pękać z dumy z powodu sukcesów córki.

Kinga Duda to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na krakowskim Uniwersytecie Jagielońskim. Andrzej Duda także zdobywał wykształcenie w tym prestiżowym miejscu. Zaraz po studiach Konga Duda przycupnęła w Wielkiej Brytanii, by odbyć trzymiesięczny staż w kancelarii prawniczej.

Następnie, po powrocie do kraju dla Kingi Dudy rozpoczęła się trzyletnia aplikacja adwokacka kończąca się egzaminem.

Kinga Duda zaliczyła decydujący egzamin

Egzamin adwokacki miał miejsce w kwietniu tego roku. Składał się z pięciu pisemnych części — prawo karne, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo administracyjne, etyka zawodowa.

Media podają, że Kinga Duda zaliczyła egzaminy adwokackie i niebawem będzie mogła zacząć karierę zawodową, jednak musi najpierw złożyć wniosek o wpis na listę adwokatów i odbyć ślubowanie.

Dotychczasową pracą Kingi Dudy było stanowisko associate w dziale rozwiązywania sporów kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Była też członkinią zespołu postępowań sądowych i arbitrażowych.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Teraz rozumiem, dlaczego mój mąż przedstawił mnie teściowej dopiero w dniu naszego ślubu": Wszystko stało się jasne

Zerknij: Gratulacje płyną do Marceliny Zawadzkiej. Wspaniałe wieści

O tym się mówi: Marcin Hakiel ogłosił radosną nowinę. Reakcja Kasi Cichopek nie umknęła uwadze mediów