Tadeusz Rydzyk, kontrowersyjny redemptorysta i założyciel Radia Maryja, ponownie wzbudza sensację. Tym razem chodzi o doniesienia o jego imponującym majątku, który obejmuje nie tylko pokaźne sumy pieniędzy, ale również liczne nieruchomości, w tym luksusowe apartamenty w Warszawie.

Jak donosi portal Wprost.pl, fundacja Lux Veritatis, której Rydzyk jest prezesem, otrzymała w darowiznach od seniorów wiele cennych nieruchomości. Wśród nich znajduje się m.in. ogromna posiadłość w Kazimierzu Dolnym, którą 83-latka przekazała w zamian za opiekę i utrzymanie do końca życia. Podobny schemat działania zastosowano w przypadku 84-metrowego mieszkania we Wrocławiu i 35-metrowego mieszkania w Lublinie.


Te darowizny to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. W jednej z luksusowych dzielnic Warszawy, na zlecenie członkini zarządu fundacji Lux Veritatis, trwają prace nad budową trzech imponujących rezydencji. Każda z nich składać się będzie z 10 mieszkań o powierzchni ok. 80 m2 oraz dwóch 130-metrowych apartamentów. Wartość tych nieruchomości szacuje się na kwoty od 1,5 mln zł do 2,6 mln zł, informuje Super Express.


Co ciekawe, właścicielami apartamentów mają być nie tylko duchowni związani z Rydzykiem, ale również politycy PiS. Te doniesienia rodzą pytania o potencjalne powiązania biznesowe i polityczne redemptorysty.


Oprócz darowizn i inwestycji w nieruchomości, Tadeusz Rydzyk dysponuje również pokaźnymi wpływami z działalności Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.


Majątek Tadeusza Rydzyka z pewnością budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony, niektórzy podnoszą zarzuty o nieuczciwe pozyskiwanie nieruchomości od seniorów. Z drugiej strony, zwolennicy redemptorysty podkreślają jego zasługi w budowaniu imperium medialnego i działalności charytatywnej.


Bez względu na poglądy, jedno jest pewne: Tadeusz Rydzyk to postać, która nie przestaje fascynować i budzić skrajne emocje. A jego imponujący majątek z pewnością jeszcze długo będzie przedmiotem spekulacji i dyskusji.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Niewierny mąż wpadł przez swój ulubiony szalik": Zdrajca szybko dostał nauczkę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Alicja Majewska o niskiej emeryturze. Padły szczere słowa