Jolanta Kwaśniewska, znana głównie jako żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ma bogatą historię zawodową i osobistą, która rzadko jest eksponowana w mediach. Choć towarzyszyła mężowi w roli pierwszej damy z godnością i zaangażowaniem charytatywnym, mało kto wie, że mogła osiągnąć wielkie sukcesy w karierze prawniczej.


Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Jolanta Kwaśniewska początkowo planowała karierę radcy prawnego. Jednak los rzucił jej inne wyzwanie, gdy podjęła pracę w szwedzko-polskiej firmie. Po pewnym czasie założyła nawet własną działalność gospodarczą, która zaczęła rozwijać się dynamicznie, informuje Pomponik.


Jej kariera nabrała jednak zupełnie nowego kierunku, gdy jej mąż wygrał wybory prezydenckie w 1995 roku. To wtedy Jolanta zdecydowała się poświęcić swoje ambicje zawodowe dla dobra rodziny i roli pierwszej damy.


W wywiadzie opowiadała o początkach swojej kariery, wspominając pracę jako dyrektor ds. handlowych w firmie zajmującej się produkcją sztucznej biżuterii. Jednak w miarę rozwoju firmy pojawiło się wypalenie zawodowe, co skłoniło ją do założenia własnej agencji nieruchomości. Rok 1991 był dla niej czasem intensywnej działalności biznesowej, która nagle została przerwana przez niespodziewane zwycięstwo męża w wyborach prezydenckich.


"Mój mąż wszystko popsuł" - przyznała Kwaśniewska, odnosząc się do nagłego zwrotu w jej życiu po wygranych wyborach. Choć decyzja o rezygnacji z własnej kariery zawodowej była trudna, Jolanta Kwaśniewska od lat pozostaje silnym wsparciem dla swojego męża i aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną, która pomaga tysiącom osób.


To też może cię zainteresować: Świat polskiej muzyki pogrążył się w żałobie. Nie żyje znany wokalista, instrumentalista i współzałożyciel legendarnej grupy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Dlaczego masz płacić alimenty na dwójkę dzieci, skoro Nikodem spędza u nas dni i noce": powiedzieli mu rodzice