Po miesiącach nieobecności na antenie TVP, Krystyna Janda powraca w wielkim stylu! Nowe kierownictwo stacji postawiło na ożywienie Teatru Telewizji, a pierwszym spektaklem, który zostanie wyemitowany, będzie "Zapiski w wygnania" w reżyserii Magdaleny Umer, z Jandą w roli głównej.


Dla fanów aktorki to wspaniała wiadomość, która z pewnością rozbudzi apetyt na więcej. Janda od 15 października 2021 roku nie pojawiała się na antenach TVP, a jej teatr, Teatr Polonia, borykał się z problemami finansowymi. Aktorka nie kryła rozgoryczenia sytuacją i nawet apelowała do widzów o pomoc w ratowaniu teatru, informuje Pomponik.


Powrót Jandy na Woronicza to symboliczny gest nowego kierownictwa TVP, które chce zerwać z przeszłością i otworzyć się na nowe idee. Michał Kotański, dyrektor Teatru Telewizji, podczas konferencji prasowej przyznał, że w ostatnich latach Teatr Telewizji był "zaniedbany" i "stał się skansenem". Nowe władze stawiają na odmłodzenie repertuaru i przyciągnięcie przed ekrany młodszej widowni.


"Zapiski w wygnania" to spektakl oparty na autobiograficznej książce Anny Politkowskiej, rosyjskiej dziennikarki zamordowanej w 2006 roku. Janda wciela się w rolę Politkowskiej, która odważnie walczyła z korupcją i nadużyciami władzy w Rosji. Spektakl porusza trudne i aktualne tematy, a znakomita gra Jandy z pewnością poruszy serca widzów.


Powrót Krystyny Jandy na antenę TVP to z pewnością wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci fanów aktorki. To również znak, że w TVP zachodzą pozytywne zmiany i stacja otwiera się na nowe wyzwania.


To też może cię zainteresować: Kondolencje płyną z całego świata. Nie żyje znany aktor

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Aby móc się ożenić z twoim synem trzeba położyć mu tapetę w mieszkaniu": Zapytałam teściową