Luna, młoda gwiazda "kosmicznego popu", już za kilka tygodni stanie przed obliczem milionów widzów podczas 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö. Jej wybór na reprezentantkę Polski wzbudził jednak spore kontrowersje, a teraz do dyskusji dołącza jeden z przedstawicieli disco polo - Mr Sebii.


Debiutantka na wielkiej scenie


Wybór Luny na Eurowizję 2024 od początku budzi mieszane uczucia. Zwolennicy preselekcji bez udziału publiczności nie kryją rozczarowania brakiem możliwości wpływu na werdykt. Z kolei część fanów Eurowizji kwestionuje doświadczenie młodej artystki, stawiając obok niej nazwiska takie jak Justyna Steczkowska, Krystyna Prońko czy Natasza Urbańska, informuje Pomponik.


Talent doceniony, piosenka pod lupą


Mimo kontrowersji, talent Luny nie umknął uwadze innych gwiazd sceny muzycznej. Michał Szpak i Edyta Górniak pozytywnie ocenili jej wokalne umiejętności.


Teraz do grona komentujących dołącza Mr Sebii, znany z disco polowego hitu "Kolanko". Artysta docenia walory wokalne Luny, jednak ma pewne zastrzeżenia co do piosenki, z którą wystąpi w Malmö.


Polska na Eurowizji - czas na język ojczysty?


Mr Sebii sugeruje, by Luna podczas Eurowizji zaśpiewała po polsku. Według niego, taki gest podkreśliłby narodowy charakter występu i zwiększył szanse na sukces. Muzyk argumentuje, że najlepsze wyniki Polska osiągała w konkursie, gdy reprezentanci prezentowali się w ojczystym języku, czego przykładem jest występ Edyty Górniak.


Czy język ma znaczenie?


Dyskusja o języku piosenki na Eurowizji trwa od lat. Zwolennicy śpiewania w języku ojczystym podkreślają wagę budowania więzi z publicznością i podkreślania narodowej tożsamości. Z drugiej strony, argumentuje się, że język angielski jest językiem uniwersalnym, zrozumiałym dla szerszej publiczności, co może zwiększyć szanse na sukces.


Luna przed wyzwaniem


Luna stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Niezależnie od ostatecznego werdyktu co do języka piosenki, jedno jest pewne: jej występ na Eurowizji będzie bacznie obserwowany przez całą Europę. To szansa na zaprezentowanie swojego talentu szerszej publiczności i zapisanie się w historii konkursu.


Czy Luna podbije serca widzów i uda jej się powtórzyć sukces Edyty Górniak? Czas pokaże!


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nie mogła znieść męża, spakowała swoje rzeczy i wyjechała": Czy postąpiła słusznie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdzie zniknęła Anna Maria Wesołowska? Przerażająca sytuacja głównej sędzi z ekranu