Justyna Żak, znana w sieci jako Juszes, ostro krytykuje "Dzień Dobry TVN" za przedstawienie jej akcji sprzątania Warszawy jako własnego pomysłu. W nagraniu, które influencerka udostępniła w mediach społecznościowych, Dorota Wellman wraz z Marcinem Prokopem opowiada o akcji, używając sformułowań "my", "doprowadziliśmy do tej akcji", "To były nasze zbiory".


Juszes stanowczo protestuje przeciwko takim sformułowaniom. Podkreśla, że akcja sprzątania z małpek alkoholowych to jej autorski pomysł, a TVN jedynie relacjonował wydarzenie. "W rogu pojawia się mały link do mojego TikToka, ale jak widać nie było to wystarczające oznaczenie, skoro prowadząca popełnia taki błąd" - komentuje influencerka.


Internauci po stronie Juszes


W sieci zawrzało od komentarzy. Fani influencerki krytykują "Dzień Dobry TVN" za brak rzetelności i domagają się przeprosin. "Prowadzący mówią i robią rzeczy ze scenariusza, ale ktoś nawalił i trzeba przeprosić", "Do prawnika z tym i po odszkodowanie", "Powinnaś oczekiwań przeprosin", "W odwrotnej sytuacji TVN już by słał pozew" - piszą w mediach społecznościowych.


TVN milczy


Do tej pory "Dzień Dobry TVN" nie odniósł się do zarzutów Juszes. Stacja milczy na temat całej afery.


Czy dojdzie do przeprosin?


To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Justyna Żak zapowiada, że nie zamierza odpuścić. "Mam nadzieję, że stacji uda się w przyszłości uniknąć podobnych niedopatrzeń" - dodaje influencerka.


Sprawa budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony stawia pytanie o rzetelność mediów i szacunek dla cudzej pracy. Z drugiej strony pokazuje, jak dużą siłę ma dziś internet i jak łatwo influencerzy mogą zmobilizować swoich fanów do działania.


Co dalej w tej sprawie? Czas pokaże. Jedno jest pewne: afera w "Dzień Dobry TVN" to kolejny przykład na to, jak media muszą dbać o swoją reputację i szanować swoich odbiorców.


To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Moje relacje z teściową nigdy nie były dobre" : Jej ostatnie zachowanie mocno mnie zaskoczyło


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Taniec z Gwiazdami": Dagmara Kaźmierska rezygnuje. Kto ją zastąpi