Tradycyjnie w Wielki Piątek w rzymskim Koloseum miała miejsce Droga Krzyżowa. Niestety, z przyczyn zdrowotnych papież Franciszek zdecydował się nie uczestniczyć w niej, a jedynie wziąć w niej udział duchowo i modlitewnie. O nieobecności Ojca Świętego biuro prasowe Watykanu poinformował niemal w ostatniej chwili. To sprawiło, że wierni zaczęli coraz mocniej martwić się o kondycję fizyczną biskupa Rzymu.

Jak przypomina serwis Goniec, papież Franciszek zmaga się z kłopotami zdrowotnymi, wynikającymi ze skutków niedawnej infekcji dróg oddechowych. Zwierzchnik Kościoła katolickiego ma spore problemy z głosem i mówieniem, co sprawia, że nie jest w stanie wypełniać właściwie obowiązków wynikających z posługi papieskiej. Wieści o niemożności przewodniczenia Drodze Krzyżowej przekazano stosunkowo późno, bo chwilę przed 21 w Wielki Piątek. Papież obserwował uroczystości z Domu Świętej Marty, gdzie mieszka na co dzień.

Krytyczna sytuacja w Watykanie. Coraz głośniejsze plotki o złym stanie zdrowia papieża Franciszka. Wierni chcą wiedzieć, co dzieje się z Ojcem Świętym

Wierni mają jednak nadzieję, że 87-letni biskup Rzymu będzie przewodniczyć uroczystościom Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Wielkanocnej. 31 marca w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będzie miała miejsce tradycyjna msza, w trakcie której zaplanowano świąteczne orędzie papieża Franciszka. Powstał jednak niepokój związany z ewentualnym anulowaniem obecności papieża. Wierni czekają bowiem na błogosławieństwo Urbi et Orbi.

Problemy zdrowotne Ojca Świętego zaczęły się w listopadzie zeszłego roku, gdy przechodził następujące po sobie infekcje układu oddechowego. Zrrygnował z uczesnitctwa w konferencji klimatycznej ONZ w Dubaju przez zapalenie oskrzeli, a pod koniec lutego zmagał się z konsekwencjami poprzednich infekcji. Problemy z głosem sprawiły, że nie był stanie odczytywać przemówień.

Media we Włoszech nie mają wątpliwości, że stan zdrowia papieża Franciszka się pogarsza, a zdaniem "Il Messaggero" biskup Rzymu jest wyraźnie przemęczony.

Jak informował portal "Życie News": SENSACYJNA WYGRANA W „JEDEN Z DZIESIĘCIU”. UCZESTNIK SWOJĄ WIEDZĄ I SPOSTRZEGAWCZOŚCIĄ POWALIŁ WIDZÓW NA KOLANA. NAWET TADEUSZ SZNUK BYŁ POD WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE SCENY CHWILĘ PO AWANSIE NA EURO 2024. TEN MECZ ZOSTANIE ZAPAMIĘTANY PRZEZ KIBICÓW NA DŁUGO. WZRUSZENIU I ŁZOM RADOŚCI NIE BYŁO KOŃCA

Portal "Życie News" pisał również: MICHAŁ RACHOŃ ZMUSZONY PRZERWAĆ PROGRAM PO WIADOMOŚCI, KTÓRĄ OTRZYMAŁ TELEFONICZNIE. PO TEJ INFORMACJI TV REPUBLIKA ZMIENIŁA RAMÓWKĘ. CO SIĘ STAŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SYTUACJA JADWIGI BARAŃSKIEJ POGARSZA SIĘ. UWIELBIANA AKTORKA ZMAGA SIĘ Z POWAŻNYMI KŁOPOTAMI ZDROWOTNYMI. JAK CZUJE SIĘ DZIŚ GWIAZDA „NOCY I DNI”