Na wyspie Panza na Zanzibarze rozegrała się tragedia. 8 dzieci zmarło, a 78 osób trafiło do szpitala po spożyciu mięsa żółwia morskiego. To nie pierwszy taki przypadek na wyspie.
We wtorek 5 marca 86 osób zjadło mięso żółwia morskiego. Chociaż żółwie te są zagrożone wyginięciem, ich mięso wciąż jest spożywane przez lokalną ludność jako przysmak. Dopiero w piątek zgłoszono, że wszystkie osoby doznały objawów ostrego zatrucia.


Pomimo udzielonej pomocy medycznej, 8 dzieci nie udało się uratować. Pozostałe 78 osób trafiło do szpitala, gdzie walczą o życie.


Niestety, to nie pierwszy taki przypadek na Zanzibarze. W marcu ubiegłego roku 15 osób zatruło się po zjedzeniu mięsa żółwia morskiego, a 7 z nich zmarło.


Samo mięso żółwia morskiego nie jest trujące. Problem tkwi w glonach, którymi żywią się te zwierzęta. Niektóre z nich mogą być toksyczne dla ludzi, co prowadzi do chelonitoksykozy - zatrucia objawiającego się podobnie jak zatrucie grzybami.


To też może cię zainteresować: Zaskakująca sytuacja w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Nowy sezon show zaczął się z przytupem. Wszystko stało się podczas występu Barbary Kurdej-Szatan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „Zatrzyma się cała Polska”. Rolnicy zapowiedzieli ogólnopolski protest