Papież Franciszek, który w grudniu skończy 88 lat, ponownie staje przed wyzwaniem związanym ze swoim zdrowiem. Ostatnie doniesienia z Watykanu alarmują, gdy Ojciec Święty nie był w stanie odczytać swojej katechezy podczas audiencji generalnej, co skłoniło go do udania się prosto do szpitala w Rzymie. To już trzecia infekcja, z którą zmaga się w ciągu ostatnich czterech miesięcy, budząc obawy o stan jego zdrowia.

Gorszy stan zdrowia papieża był przedmiotem licznych spekulacji w Watykanie, a teraz sytuacja wydaje się pogarszać. Z powodu problemów z głosem spowodowanych "stanem grypowym", Papież musiał przekazać odczytywanie katechezy jednemu z księży podczas audiencji generalnej. Po zakończeniu tego wydarzenia, udał się bezpośrednio do szpitala w Rzymie, informuje Super Express.

Jest to trzeci przypadek infekcji, z którym zmaga się Ojciec Święty w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Jesienią informowano o ostrym zapaleniu oskrzeli, a na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku musiał zażywać antybiotyki z powodu poważniejszej choroby.

Warto przypomnieć, że w grudniu papież ujawnił w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji, że już przygotował swój przyszły grób. Mimo że później poprawiło się jego samopoczucie, teraźniejsze doniesienia o kolejnych problemach zdrowotnych wzbudzają zaniepokojenie wiernych.

Niedawno Watykan informował, że Ojciec Święty zamierza na jakiś czas wycofać się z codziennego życia z powodu czasu rekolekcyjnego. Jednak kolejne odwołane wydarzenia i spotkania z powodu "stanu grypowego" mogą sugerować, że sytuacja jest bardziej skomplikowana. Oczekuje się, że Watykan udzieli oficjalnych informacji dotyczących zdrowia papieża Franciszka w najbliższym czasie.

To też może cię zainteresować: Najnowsze wieści na temat Elżbiety Dmoch. Jak się teraz czuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niespodziewany transfer z Polsatu do Telewizji Polskiej. Znana dziennikarka postanowiła wrócić do macierzy. Paulina Chylewska podjęła ważną decyzję