Papież Franciszek, który niedawno powrócił do Watykanu po rekolekcjach wielkopostnych, zaskoczył wiernych odwołaniem przewidzianej na ostatnią sobotę audiencji. To już kolejne odwołanie wydarzenia z udziałem Ojca Świętego, co budzi pytania dotyczące jego stanu zdrowia.

Wcześniej Watykan oficjalnie informował, że Papież zamierza na pewien czas wycofać się z codziennego życia z powodu rekolekcji. Jednak ostatnie doniesienia sugerują, że tym razem powodem może być choroba. Według biura prasowego Watykanu, Papież ma "lekki stan grypowy", co skłoniło go do profilaktycznego odwołania audiencji.

Franciszek, który w grudniu 2024 roku skończy 88 lat, niedawno był przedmiotem doniesień o gorszym stanie zdrowia. Wcześniej podawano, że cierpiał na ostre zapalenie oskrzeli, co uniemożliwiło mu pojawić się w oknie na modlitwę Anioł Pański. Mimo poprawy samopoczucia, Papież w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji ujawnił, że już przygotował swój przyszły grób.

Czy są powody do niepokoju o stan zdrowia Ojca Świętego? Na razie wszystko wskazuje na to, że jest to jedynie lekki stan grypowy, ale w wieku Franciszka każde zdrowotne zawirowanie budzi pewne obawy. To już kolejna choroba, która zakłóca normalne wykonywanie przez niego obowiązków. W listopadzie i grudniu ubiegłego roku, Papież chorował poważniej, wymagając nawet antybiotyków.

Niepewność co do tego, czy modlitwa Anioł Pański z udziałem Papieża odbędzie się w niedzielę, dodaje pewnego napięcia. Jednak wierni muszą być świadomi, że obecny stan zdrowia Franciszka niekoniecznie musi wiązać się z poważnym zagrożeniem. Biuro prasowe Watykanu uspokaja, nazywając to jedynie "lekki stan grypowy". Czekamy na kolejne informacje i mamy nadzieję, że Papież szybko wróci do pełni sił.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Po tym, jak pożegnała ojca, nadal słała do niego sms-y. W ponurą rocznicę otrzymała odpowiedź

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Trzy liście zawieszone w progu domu mogą przyciągnąć pomyślność. Co oferuje popularny wawrzyn