Nowe, szokujące fakty w sprawie tragicznego wypadku, w którym życie stracił 10-letni chłopiec w Wawrowie, w województwie lubuskim, wstrząsają opinią publiczną. Policja ujawniła, że 26-letni mężczyzna, zatrzymany w związku z potrąceniem, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, funkcjonariusze zatrzymali dwie kolejne osoby, oskarżając je o utrudnianie śledztwa poprzez ukrywanie samochodu sprawcy w lesie.

W sobotę, 10 lutego, policja zdołała zatrzymać podejrzanego, który kierował pojazdem, potrącając 10-latka. Jak się okazało, mężczyzna ten nie tylko posiadał przy sobie narkotyki, ale również miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, podinspektor Marcin Maludy, podczas konferencji prasowej podkreślił, że mężczyzna ten nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, biorąc pod uwagę sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, podejrzany przyznał się do spożycia narkotyków dzień wcześniej, co skłoniło policję do natychmiastowego pobrania krwi do badań. Istnieje podejrzenie, że mógł on wcześniej prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Wstrząsająca sprawa nabiera jeszcze większego rozmiaru w kontekście zatrzymania dwóch kolejnych osób. Funkcjonariusze zidentyfikowali 28-letniego brata podejrzanego o potrącenie 10-latka oraz 24-letnią kobietę. Oboje są podejrzewani o utrudnianie śledztwa, ukrywając samochód w lesie, co miało przeszkodzić organom ścigania w dotarciu do sprawcy. Obydwoje zostali zatrzymani i obecnie są przesłuchiwani w tej sprawie.

Wypadkowi, w którym życie stracił 10-letni chłopiec, towarzyszyły dramatyczne sceny. W nocy z 9 na 10 lutego, grupa dzieci pakowała się do autokaru, by wyjechać na wymarzone ferie do Zakopanego. W tym czasie samochód osobowy, prawdopodobnie ciemne BMW, rozpędził się i potrącił jednego z uczestników wycieczki. Kierowca tego pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia, nie zważając na los potrąconego chłopca, który zmarł w szpitalu.

Trwające dochodzenie i zatrzymania w tej sprawie rzucają światło na dodatkowe, zatrważające aspekty tego tragicznego wypadku, który wstrząsnął społecznością lokalną oraz całą Polską.

Jak informował portal "Życie News": Magda Gessler pogrążona w żałobie. Żegna bliską osobę

Przypomnij sobie: Niebywałe wiadomości o Małgorzacie Rozenek. Gwiazda przeszła groźny wypadek i trafiła do szpitala. Do mediów wypłynęły informacje o jej stanie zdrowia