Magda Gessler, znana polska restauratorka i osobowość telewizyjna, przeżywa bolesną stratę po śmierci swojego bliskiego przyjaciela, Krzysztofa Zaparta, cenionego pilota balonowego. Tragedia, która miała miejsce w Gruzji, wstrząsnęła nie tylko światem lotnictwa, ale także wielu fanów celebrytki.

Magda Gessler, która niedawno znalazła się w centrum kontrowersji związanych z Januszem Palikotem i jego kontrowersyjną książką, teraz musi zmierzyć się z osobistym ciosem. Jej przyjaciel, Krzysztof Zapart, znany polski pilot balonowy, zginął w tragicznym wypadku w Gruzji razem z dwoma innymi osobami. Przyjaciel restauratorki był cenionym lotnikiem i pasjonatem balonów, zdobywając wiele osiągnięć w tej dziedzinie, informuje Goniec.

Krzysztof Zapart - Pasjonat i Rekordzista

Zmarły pilot był współzałożycielem Balloon Club Świdnica i zdobył uznanie za swoje osiągnięcia w świecie balonów. W partnerstwie z Mateuszem Rękasem, ustanowił rekord Polski, pokonując dystans 1514 km podczas America’s Challenge Gas Balloon Race. Później, wraz z Amerykaninem Andy Caytonem, pobił kolejny rekord, przemierzając trasę 3526,06 km w czasie 69,06 godzin. Zapart dwukrotnie zajmował czwarte miejsce w prestiżowym Pucharze Gordona Bennetta.

Jego pasja do lotnictwa nie była jedynie zapisem w księgach rekordów, ale także życiem codziennym. Niestety, w październiku ubiegłego roku doznał wypadku podczas Pucharu Gordona Bennetta, ale zdołał wyjść z niego bez większych problemów zdrowotnych.

Tragedia w Gruzji

Niestety, ostatnia podróż Krzysztofa Zaparta zakończyła się tragicznie. 7 lutego, wraz z prezesem Federacji Balonowej Gruzji, Revazem Uturgauri, i operatorem filmowym Misho Bidzinashvili, zginął w wyniku uderzenia balonu w linię przesyłową wysokiego napięcia na terenie Gruzji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Gruzji wszczęło dochodzenie w sprawie naruszenia przepisów bezpieczeństwa lotniczego.

Magda Gessler w Żałobie

Magda Gessler, przyjmując wiadomość o śmierci swojego przyjaciela, wyraziła żal i smutek na swoim profilu Instagram. Restauratorka opublikowała zdjęcie z Krzysztofem Zapartem, podkreślając jego pasję i zaangażowanie w świat balonów. Jej słowa "Leć wysoko przyjacielu... bądź dla wszystkich drogowskazem... tam, gdzie wszyscy się spotkamy..." wyrażają głęboką stratę i szacunek dla zmarłego lotnika.

Tragedia Krzysztofa Zaparta to kolejny ciężki cios dla Magdy Gessler, która w ostatnim czasie zmagała się z różnymi kontrowersjami. Jednak teraz społeczność, celebryci i miłośnicy lotnictwa jednoczą się w żałobie, dzieląc smutek z restauratorką w trudnym czasie pożegnania z bliskim przyjacielem.

Jak informował portal "Życie News": Były mąż Agnieszki Chylińskiej wyznał wielką tajemnicę wokalistki. Po latach wyszło na jaw, jak Krzysztof Krysiak wspomina związek ze znaną artystką

Przypomnij sobie: Niebywałe wiadomości o Małgorzacie Rozenek. Gwiazda przeszła groźny wypadek i trafiła do szpitala. Do mediów wypłynęły informacje o jej stanie zdrowia