Wtorkowe wydanie głównego serwisu informacyjnego "Dzisiaj" w Telewizji Republika było niezwykłe z powodu prowadzącej, Danuty Holeckiej. Gwiazda "Wiadomości" poprowadziła program, zapowiadając materiał dotyczący działań w mediach publicznych i nie kryła swojego rozczarowania sytuacją, jaką ostatnio przeżywała Telewizja Republika.

Danuta Holecka, będąc wyraźnie smutną, przywitała widzów Telewizji Republika we wtorek 23 stycznia podczas wydania głównego serwisu informacyjnego "Dzisiaj". Zapraszając odbiorców na "prawdziwe polskie wiadomości", rozpoczęła od najważniejszej informacji dnia dotyczącej oświadczenia prezydenta Andrzeja Dudy, informuje Goniec.

Prezydent Duda ogłosił ponowne ułaskawienie polityków PiS, Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, informację, którą Danuta Holecka podała z widocznym żalem w głosie. Następnie zapowiedziała reportaż dotyczący działań w mediach publicznych.

W materiale poruszono kwestię niewpuszczenia Telewizji Republika na konferencję ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Mimo ubiegania się o akredytację zgodnie z procedurami, stacja nie otrzymała dostępu. Danuta Holecka wyraziła rozczarowanie tym faktem, pytając, jak to możliwe, że stacja została wykluczona, zwłaszcza gdy inne media otrzymały akredytacje.

Prezes Telewizji Republika, Tomasz Sakiewicz, zapowiedział zgłoszenie sprawy do prokuratury, uznając to za możliwe przestępstwo ze strony urzędników ministerstwa. Rozczarowani pracownicy resortu kultury tłumaczyli brakiem Telewizji Republika na liście akredytowanych mediów.

W materiale wyrażono także opinie Miłosza Mastanerskiego, który podkreślił, że Telewizja Republika stała się drugą największą stacją informacyjną w Polsce i może wkrótce osiągnąć pierwsze miejsce.

Danuta Holecka, zakończyła program pytaniem o zasadność wykluczenia stacji z konferencji, sugerując, że może to być nadużycie urzędu oraz tłumienie krytyki prasowej.

To też może cię zainteresować: Sensacyjne wieści o Mariusz Kamińskim. Sytuacja byłego szefa CBA znacząco się pogorszyła. Konieczne było wezwanie karetki. Polityk trafił na SOR

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Złe wieści dla TVP. Program "19:30" ma kolejne problemy. Czy nowy format zdoła zdobyć serca widzów