W Hollywood zapanowała żałoba po śmierci wybitnego kanadyjskiego reżysera filmowego, Normana Jewisona, który odszedł w wieku 97 lat. Jego agent, Jeff Sanderson, poinformował opinię publiczną o tej smutnej wiadomości w minioną sobotę, 20 stycznia. To z jego rąk pochodzą takie filmowe perełki, jak "Skrzypek na dachu", "Wpływ księżyca", "Jesus Christ Superstar" czy kultowe "I sprawiedliwość dla wszystkich" z udziałem Ala Pacino. Jego niebywałe osiągnięcia filmowe zostały nagrodzone 12 Oscarami, a 46 razy jego filmy były nominowane do tej prestiżowej nagrody.

Cała społeczność filmowa i nie tylko, zamarła na chwilę po usłyszeniu tej smutnej wiadomości. Norman Jewison był nie tylko reżyserem, ale także artystą, który potrafił ukazać bogactwo i złożoność ludzkiego doświadczenia. Wszystkie jego filmy, niezależnie od gatunku, zdobyły uznanie i pozostają nieśmiertelne w świecie kina.

Jewison był nie tylko twórcą legendarnej "I sprawiedliwość dla wszystkich", gdzie Al Pacino zagrał jedną z najbardziej pamiętnych ról w historii kina, ale również odpowiedzialny za takie dzieła jak "W upalną noc", "Skrzypek na dachu", "Wpływ księżyca" z udziałem Cher czy kontrowersyjną rock operę "Jesus Christ Superstar". Jego wszechstronność i umiejętność eksplorowania różnych tematów uczyniły go jednym z najważniejszych reżyserów drugiej połowy XX wieku.

Odszedł spokojnie w swoim domu w Los Angeles, a przyczyna jego śmierci nie została jeszcze ujawniona publicznie. Choć Norman Jewison odszedł, to jego dorobek artystyczny pozostanie z nami na zawsze, ukazując bogactwo ludzkiego życia i zdolność do przezwyciężania trudności. Hollywood straciło jednego ze swoich najjaśniejszych talentów, a świat kina ubył sobie geniusza, którego dzieła będą trwać wiecznie.

To też może cię zainteresować: Sensacyjne wieści o Mariusz Kamińskim. Sytuacja byłego szefa CBA znacząco się pogorszyła. Konieczne było wezwanie karetki. Polityk trafił na SOR

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Złe wieści dla TVP. Program "19:30" ma kolejne problemy. Czy nowy format zdoła zdobyć serca widzów