Jak informuje portal "O2", w sieci pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie. Wykonane zostało w jednym z węgierskich szpitali psychiatrycznych. Placówka w Szentgotthárdzie od dłuższego czasu zmaga się z problemem pluskiew, co dokładnie widać na kołdrze jednej z pacjentek.

Pluskwy w jednym ze szpitali

Węgierski portal "Átlátszó" wskazuje, że sytuacja ukazana na nagraniu nie należy do odosobnionych. Problem pluskiew dotyczyć ma praktycznie każdego z 734 łóżek znajdujących się na oddziale szpitala psychiatrycznego Zintegrowanej Instytucji Społecznej Rábaparti w Szentgotthárdzie.

Problem przez długi czas pozostawał niejako tajemnicą placówki. Wielu pacjentów nie było w stanie poinformować o tym, co się dzieje. Niczego nie zauważyli też odwiedzający, co miało związek z faktem, że odwiedziny odbywały się w zupełnie innej części placówki.

Plaga pluskiew miała pojawić się już w 2018 roku i od tego czasu władze placówki nie są w stanie uporać się z problemem. Personel szpitala przekonuje, że sale są regularnie sprzątane. Zmieniana ma być również pościel pacjentów, ale to na nic się zdaje.

Władze zapewniają, że zajmą się problemem

Władze szpitala w oświadczeniu wysłanym do portalu "Átlátszó" podkreślają, że zrobią wszystko, żeby oczyścić szpital z pasożytów. Warto zaznaczyć, że tak duża ilość pluskiew stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjentów narażonych na ich ugryzienia.

Po ugryzieniu przez pluskwę na skórze pojawia się zaczerwienienie, któremu może towarzyszyć świąd. Dodatkowym problemem jest fakt, że pasożyty te mogą przenosić patogeny prowadzące do różnego rodzaju chorób. Duża ilość ugryzień może prowadzić do pojawienia się gorączki, ogólnego uczucia zmęczenia.

Największe zagrożenie pluskwy stanowią dla osób chorych i osłabionych.

Pluskwa domowa/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwa domowa/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie
Pluskwa domowa/YouTube @Domowe sposoby na zdrowie

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: To było jedno z najkrótszych małżeństw w historii. Wszystko w związku z żartem, na jaki pozwolił sobie pan młody w trakcie przyjęcia weselnego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tego o Agacie Kornhauser-Dudzie nie wie wiele osób. Tym zajmowała się pierwsza dama, nim zaczęła pracę w szkole

O tym się mówi: Na ten krok czekają wszyscy. Czy rządzący zdecydują się na podniesienie zasiłku pogrzebowego. O ile może wzrosnąć