Jak informuje portal "Super Express", rano w piątek 11 sierpnia w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym prezes Jarosław Kaczyński postanowił podzielić się pierwszym z referendalnych pytań. O godzinie 12:00 wygłosił też oświadczenie w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Poznajcie szczegóły!

Jarosław Kaczyński ogłasza pierwsze pytanie referendalne

Jakiś czas temu Jarosław Kaczyński wyszedł z pomysłem referendum. Początkowo miało ono dotyczyć kwestii związanych z ewentualną relokacją uchodźców w ramach mechanizmu solidarności państw Unii Europejskiej. Potem politycy obozu władzy wskazywali, że pytań może być więcej i mogą dotyczyć różnych kwestii.

W piątek 11 sierpnia poznaliśmy pierwsze z referendalnych pytań. Ogłosił je sam Jarosław Kaczyński w specjalnym nagraniu, jakie pojawiło się na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości w mediach społecznościowych.

"Pierwsze pytanie będzie brzmiało: czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?" - przekazał na nagraniu Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie

Tego samego dnia, dokładnie w południe Jarosław Kaczyński wygłosił specjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że "nerwowe reakcje" z jakimi miało się spotkać pierwsze z referendalnych pytań, to dowód na to, jak potrzebne jest jego zadanie. Prezes PiS przekonuje, że politycy opozycji chcą wszystko prywatyzować, łącznie z "portami i więzieniami".

Kaczyński dodał, że "stoi za tym interes zewnętrzny". Sięgnął również po argument, że to społeczeństwo powinno decydować o tym, w jaki sposób zarządzany jest majątek narodowy. Opozycja przypomniała Kaczyńskiemu, że to pod rządami jego partii, sprzedano część polskiego Lotosu Saudyjczykom, których powiązania z Rosją są powszechnie znane.

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu przekonywał, że próby dyskredytowania referendum, czy jego wyśmiewanie to zachowanie antydemokratyczne.

Jarosław Kaczyński/Twitter @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Twitter @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/Twitter @Prawo i Sprawiedliwość

Co sądzicie o pierwszym z pytań referendalnych proponowanych przez lidera Zjednoczonej Prawicy?

To też może cię zainteresować: Agata Rubik nie kryła emocji. Nie mogła uwierzyć w to, co dzieje się w jej mieszkaniu. O wszystkim opowiedziała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe informacje w sprawie wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie. Kierowca nie powinien przewozić pasażerów w tylnej części samochodu

O tym się mówi:Marcin Hakiel potwierdził rozstanie z partnerką. Jeden z tabloidów donosi, że do rozpadu związku przyczyniła się Katarzyna Cichopek