Jak informuje portal "Super Express", papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli w środę 7 czerwca u Ojca Świętego. Jeszcze dziś ma zostać przeprowadzony u niego zabieg operacyjny. Co wiadomo na temat stanu Franciszka?

Papież Franciszek będzie operowany

W środę 7 czerwca Franciszek spotkał się z wiernymi w trakcie audiencji. Po jej zakończeniu Ojciec Święty trafił do kliniki Gemelli, gdzie ma jeszcze dziś przejść operację. Decyzja o konieczności przeprowadzenia zabiegu miała zapaść po wtorkowych badaniach, jakim został poddany papież.

Jak wynika z informacji płynących z Watykanu, zabieg ma mieć związek z niedrożnością jelit. Z informacji przekazanych przez agencję Associated Press wynika, że Franciszek zostanie poddany laparotomii. Ma również zostać u niego przeprowadzona "operacja plastyczna ściany brzucha z protezą w celu leczenia przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne".

Papież ma pozostać w klinice Gemelli przez kilka dni. Ma to być czas, w którym głowa kościoła będzie mógł w spokoju dojść do siebie po operacji i poddać się niezbędnej rehabilitacji.

To nie pierwszy tego rodzaju zabieg

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy papież leczony jest w związku z niedrożnością jelita. W lipcu 2021 roku papież był poddany zabiegowi usunięcia kilku centymetrów jelita grubego. Franciszek zmagał się wówczas z zapaleniem i zwężeniem okrężnicy.

Niedługo przed Świętami Wielkanocnymi Franciszek trafił do szpitala, zgłaszając "pewne trudności z oddychaniem". Po badaniach, jakim papież został poddany w klinice, potwierdzono u niego zapalenie górnych dróg oddechowych. Wykluczono możliwość zakażenia koronawirusem.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli przekazać wam pozytywne informacje o pomyślnym przebiegu zabiegu.

To też może cię zainteresować: Ojciec Tadeusz Rydzyk zaprasza młodzież na wakacyjne warsztaty. Kandydaci muszą spełnić jeden warunek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące rozwiązanie problemów z rośnięciem ogórków. Wystarczy zmieszać jeden składnik z wodą i podlać krzaki. Sąsiedzi będą zazdrościć nam plonów

O tym się mówi: Mężczyzna wypłacał pieniądze z bankomatu. Zainteresowała się nim policja. 25-latek trafił do aresztu