Jak informuje portal "Goniec", założona przez ojca Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ma letnią propozycję dla młodzieży z całego kraju. Instytucja zorganizuje wakacyjne warsztaty, w których trakcie młodzi ludzie nie będą narzekali na nudę. Jest jednak warunek, jaki trzeba spełnić, żeby móc skorzystać z oferty. Jaki dokładnie?

Ojciec Tadeusz Rydzyk zaprasza młodzież na specjalne warsztaty

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży zaplanowano między 23-27 sierpnia. Młodzi ludzie, którzy zdecydują się na wzięcie w nich udziału, mogą liczyć na szereg atrakcji i spotkań z wyjątkowymi ludźmi. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zapewnia, że młodzież będzie miała czas zarówno na rozrywkę, jak i na modlitwę i czas refleksji.

Młodzi warsztatowicze będą mieli zapewniony bezpłatne noclegi. Nie muszą też wnosić opłat za udział w warsztatach. Zobligowani są jedynie do pokrycia kosztów wyżywienia, które w tym roku sięgają 300 zł.

Oferta warsztatów jest dość szeroka. Młodzi ludzie będą mogli skorzystać z warsztatów muzycznych, tanecznych, aktorskich, informatyki, dyplomacji, czy choćby obsługi lotnictwa bezzałogowego. W trakcie warsztatów prowadzone będą również zajęcia w terenie, które poprowadzą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Wi
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Wirtualna Polska
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Wirtualna Polska

Ten wymóg musi spełnić każdy

W bieżącym roku udział w warsztatach wymaga przedłożenia opinii, wystawionej przez proboszcza, katechety lub innej osoby duchownej. Jak czytamy na stronie organizatora warsztatów, opinię muszą przedłożyć osoby, które po raz pierwszy biorą w nich udział.

"W przypadku uczestnictwa w kolejnych edycjach warsztatów taka opinia nie będzie już konieczna" - dodają.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka
Ojciec Tadeusz Rydzyk/ YouTube @ Plotki Rozrywka

Co sądzicie o propozycji toruńskiego redemptorysty?

To też może cię zainteresować: Rolnik nie krył oburzenia. "To jest jakaś katastrofa". Jego nagranie wywołało burzę wśród internautów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące rozwiązanie problemów z rośnięciem ogórków. Wystarczy zmieszać jeden składnik z wodą i podlać krzaki. Sąsiedzi będą zazdrościć nam plonów

O tym się mówi: Mężczyzna wypłacał pieniądze z bankomatu. Zainteresowała się nim policja. 25-latek trafił do aresztu