Jak podaje portal "Super Express", w czasie środowej audiencji generalnej papież Franciszek przekazał niepokojące informacje dotyczące jego poprzednika Benedykta XVI. Na koniec spotkania Ojciec Święty zaapelował do wiernych, aby ci modlili się za Benedykta, który jest "bardzo chory". Zdjęcie nie pozostawiają złudzeń, że stan byłego papieża, jest bardzo poważny.

Poważny stan Benedykta XVI

W trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek przekazał, że stan jego poprzednika jest bardzo poważny. "Jest bardzo chory. Proszę Was o modlitwę do Boga, by go pocieszył i wspierał w jego świadectwie miłości Kościoła do samego końca" - przekazał 28 grudnia Ojciec Święty.

Potem pojawił się komunikat dyrektora biura prasowego Watykanu Matteo Bruni'ego, w którym poinforomowano, że Franciszek odwiedził swojego poprzednika, którego stan w ciągu ostatnich godzin uległ pogorszeniu. Od razu pojawiły się spekulacje, że życie byłego papieża dobiega końca.

Pontyfikat Benedykt XVI

Joseph Aloisius Ratzinger został wybrany na papieża w 2005 roku, po śmierci Jana Pawła II. Jego pontyfikat zakończył się 8 lat później, kiedy Benedykt XVI zdecydował się abdykować. Był pierwszym od 6 stuleci papieży, którzy zdecydował się na rezygnację z pełnienia funkcji głowy Kościoła katolickiego.

Powodem abdykacji był pogarszający się stan zdrowia Benedykta XVI. Od tamtego czasu papież emeryt przebywał w domach Ogrodu Watykańskiego i nie udzielał się publicznie. Tylko od czasu do czasu można było w sieci obejrzeć zdjęcia Benedykta XVI, które wskazywały na to, że stan zdrowia duchownego uległ dużemu pogorszeniu.

Jeśli tylko pojawią się nowe informacje w sprawie, z pewnością będziemy was o tym informować.

To też może cię zainteresować: Popularny astrolog zdradził, jaki będzie 2023 rok. Jego zapowiedzi dalekie są od ideału

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak Paulina Smaszcz spędziła święta. "W tym roku nie ma w moim domu choinki, dekoracji świątecznych i zdjęć przy choince"

O tym się mówi: Światło dzienne ujrzały wiadomości Emiliana Kamińskiego wysyłane ze szpitala. Znana jest ich treść