Wszystko za sprawą zapowiadanego przejazdu licznych wojskowych pojazdów drogami krajowymi na terenie Podkarpacia.

Wielka kolumna wojskowa przejedzie pod osłoną nocy w najbliższy weekend

Dowódcy Generalni Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowali o planowanych ćwiczeniach Puma-22, za sprawą których nocą z 22 na 23 października drogi w województwie podkarpackim zajęte mają być przez wzmożony ruch wojskowych pojazdów, które będą musiały z Rzeszowa przemierzyć drogę do Nowej Dęby, gdzie znajduje się poligon.

Pojawił się także apel do innych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność podczas współużytkowania w tym czasie podkarpackich dróg.

Pomimo faktu, że transport organizowany jest zgodzie z przepisami drogowymi, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić ruch innym kierowcom, apeluje się o zaniechanie przejeżdżania między samochodami poruszającymi się w konwoju.

Informacja ta ma też na celu uspokojenie mieszkańców, aby nie przeraził ich widok tak licznych samochodów o przeznaczeniu militarnym - Uwaga. Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach województwa podkarpackiego. W nocy z 22 na 23 października br. kolumny pojazdów wojskowych z 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich będą przemieszczać się z Rzeszowa do Nowej Dęby. Ruch wojsk ma związek z wcześniej planowanym ćwiczeniem #Puma22.

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz po raz kolejny uderza w Macieja Kurzajewskiego i Katarzynę Cichopek. "To trwało o wiele, wiele dłużej"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niespodziewane zniknięcie Doroty Wellman mocno zaniepokoiło widzów. Współpracownicy dziennikarki zdradzili, czy jeszcze zobaczymy ją w programie