Od dłuższego już czasu odnotowujemy istną plagę zaginięć wśród nastolatków. Nie jest tajemnicą, że większość zaginięć związana jest z samodzielnym opuszczeniem miejsca zamieszkania, a spore grono zaginionych nastolatków to mieszkańcy ośrodków wychowawczych.

14-letnia Marta dojeżdżała do szkoły pociągiem

Tym razem ogłoszenie dotyczy 14-letniej Marty Rakowskiej, która zgodnie z opisem na facebookowej stronie "Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska", jest wychowanką placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Jak się okazuje od września tego roku dziewczynka uczęszcza do szkoły średniej, znajdującej się w Grudziądzu, co wiązało się z dojazdami. 23 września bieżącego roku, w piątek 14-latka nie wróciła do placówki, ani nie nawiązała kontaktu z nikim, kogo zna.

Należy zaznaczyć, że do szkoły w Grudziądzu dojeżdżała pociągiem. Telefon zaginionej jest wyłączony, a ostatni raz, widziana była tego dnia mniej więcej o godzinie 15:00 w Galerii Grudziądzkiej CH Alfa Grudziądz.

Dziewczynka ma 160 cm wzrostu, półdługie włosy koloru blond, a znakiem szczególnym jest pieprzyk nad górną wargą po prawej stronie. Policjanci z komendy powiatowej w Chełmnie proszą o pilny kontakt osoby, które w jakikolwiek sposób mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej 14-latki.

Osoby, które posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chełmnie, telefon: 47 754 72 00 lub na numer alarmowy 112 - czytamy w ogłoszeniu.

To też może cię zainteresować: Krzysztof Rutkowski nie zamierza odpuszczać. Czy to nie koniec jego udziału w "Tańcu z Gwiazdami"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Widzowie nie kryją oburzenia decyzją TVP w sprawie programu "Rolnik szuka żony". W sieci rozpętała się burza