Jak informuje serwis DobraPogoda24, nad wschodnią Europą właśnie przetoczył się cyklon, który przyniósł znaczące ochłodzenie, a także wzmożone opady deszczu na południu Polski i południowym wschodzie.

Front jest na tyle chłodny i nieprzyjemny, że w górach możemy spodziewać się dziś śniegu, a wyjątkowo zimny deszcz pojawi się nad wieloma regionami kraju. Znaczący będzie również spadek temperatury, szczególnie w południowym województwach. Chłodne powietrze mocno da się we znaki. Dziś lepiej ciepło się ubrać.

To jednak nie wszystko – nad Polską mogą nieoczekiwanie przejść również gwałtowne burze. Zdecydowanie odczujemy dziś z czym wiąże się jesień, choć wciąż mamy kalendarzowe lato.

Pogoda w niedzielę nie będzie należała do przyjemnych. Czeka nas znaczące obniżenie temperatury, a w górach może nawet spaść śnieg. Synoptycy nie mają wątpliwości!

Okazuje się, że Polska znalazła się pod wpływem niżu Reili, który przyszedł znad Ukrainy. Front w ciągu doby znacząco się pogłębi i będzie przemieszczać się w stronę Białorusi i nad Rosję. Wpłynie jednak na pogodę w naszym kraju. Trzeba spodziewać się niemal pełnego zachmurzenia nad całą Polską, a w wielu regionach pojawią się przelotne do mocnych opady deszczu. Mokro będzie szczególnie od wschodniej Małopolski przez Podkarpacie po wschodnią część Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyznę.

W Tatrach meteorolodzy spodziewają się śniegu i zdecydowanego ochłodzenia. Temperatury nie będą nas rozpieszczać – maksymalnie od 6 do 13 stopni na południu Polski i krańcach południowo-wschodnich, a w centrum i na północy od 14 do 16 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie raczej umiarkowany, ale lokalnie może silnie powiać, szczególnie na południu, zachodzie i północnym zachodzie Polski – od 45 do 60 km/h. Wysoko w górach może dojść nawet do zamieci śnieżnych.

Jak informował portal "Życie News": DODA WYSTOSOWAŁA DO FANÓW NIEBYWAŁE OŚWIADCZENIE PO ODEJŚCIU KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. W MEDIACH ZAWRZAŁO. ZDANIEM WIELU GWIAZDA POSUNĘŁA SIĘ ZA DALEKO

Przypomnij sobie: SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

Portal "Życie News" pisał również: CENA WJAZDU NA KASPROWY WIERCH ROBI FURORĘ. TURYSTA POSTANOWIŁ WRZUCIĆ DO INTERNETU BILET NA KOLEJKĘ. ZA TYLE MOŻNA BYŁO KIEDYŚ WJECHAĆ NA SAM SZCZYT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SZYBKO ZOSTAŁA UZNANA ZA JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ URODZIWYCH I UTALENTOWANYCH AKTOREK W PRL-U. O JEJ ROMANSIE BYŁO GŁOŚNO. DZIŚ WIELU ZAZDROŚCI JEJ KARIERY