Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej właśnie poinformował o nadchodzącym zagrożeniu dla wielu miejsc w Polsce. Synoptycy IMGW zdecydowali się na wydanie alertów pierwszego stopnia, ostrzegające przed możliwością wystąpienia burz z opadami gradu. Ulewy mogą pojawić się nad kilkoma województwami, szczególnie w centrum Polski i na południu kraju.

Dla jakich województw wydano ostrzeżenia? To Kujawy i Pomorze, Wielkopolska, Opolszczyzna i województwo łódzkie. Burzom będą towarzyszyć silne opady deszczu – 20-30 mm, a także wiatr do 70 km/h. Miejscami może również pojawić się grad.

To jednak nie wszystko – silne deszcze z możliwością wystąpienia burz zapowiadane są na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w świętokrzyskiem. W tych regionach może spaść nawet do 50 mm wody. Tu również mogą pojawić się burze z silnym wiatrem do 55 km/h i grad.

Jak informuje TVP Info, ulewy pojawią się natomiast w północnej części województwa lubelskiego – prognozuje się opady od 30 do 50 mm.

W sobotę dynamiczna pogoda niemal nad większości obszaru Polski. Trzeba przygotować się na spore opady i gwałtowne zjawiska pogodowe!

Jaka będzie dziś temperatura? Ze względu na duża wilgotność powietrza, duże zachmurzenie i częste opady temperatura nie będzie zbyt wysoka. Na Suwalszczyźnie na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni, do 19 stopni w centralnych częściach kraju, a na zachodzie i południe 22 stopnia Celsjusza.

Wiatr jedynie w czasie burz będzie dochodzić do 65 km/h, natomiast w spokojniejszych okresach dnia będzie słaby i o umiarkowanym nasileniu, z różnych kierunków.

Jak informował portal "Życie News": SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

Przypomnij sobie: W ŻYCIE WESZŁA ZUPEŁNIE NOWA ULGA DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW. SENIORZY ZYSKAJĄ MOŻLIWOŚĆ OSZCZĘDZENIA NAWET KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH. JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ

Portal "Życie News" pisał również: WNĘTRZA DOMU KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO POWALAJĄ NA KOLANA. DETEKTYW MOŻE SIĘ POCHWALIĆ NAPRAWDĘ SPORYM BOGACTWEM. GWIAZDOR MIESZKA Z RODZINĄ JAK KRÓL

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SZYBKO ZOSTAŁA UZNANA ZA JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ URODZIWYCH I UTALENTOWANYCH AKTOREK W PRL-U. O JEJ ROMANSIE BYŁO GŁOŚNO. DZIŚ WIELU ZAZDROŚCI JEJ KARIERY