Jak informuje serwis Wirtualna Polska, w jednej z parafii w Polsce ceny za pogrzeb wzrosły tak bardzo, że wielu wiernych zwyczajnie nie stać na pochowanie zmarłych bliskich. Mowa o kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie. Sytuacja jest o tyle trudna, że proboszcz podwyższył cennik za obsługi pogrzebu aż dwukrotnie.

Wielkie poruszenie wśród parafian wywołał również pogrzeb 16-letniego chłopca. Pogrążony w żałobie po śmierci rodziców 16-latek nie mógł uwierzyć, gdy dostali rachunek za ceremonię. Ksiądz postanowił objąć znacząco wyższymi cenami również jego.

Proboszcz jednej z parafii w Polsce znacząco podwyższył cennik pogrzebowy. Koszty są tak duże, że parafianie postanowili zaprotestować. Sprawa znajdzie szczęśliwy finał?

Parafianie są tak mocno oburzeni, że zdecydowali się na poinformowanie o sytuacji przełożonych proboszcza. W ten sposób interweniował biskup siedlecki. W rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” jeden z członków rady parafialnej przekazał, że dotychczas za pogrzeb trzeba było zapłacić w granicach 2 tysięcy złotych – obecnie to dwukrotność tej kwoty.

Za posługę kapłańską proboszcz życzy sobie 1200 zł. A organista 500 zł – dodał Tomasz Niewęgłowski.

Doprowadziło to do sytuacji, w której parafianie muszą decydować się na szybkie kredyty tzw. chwilówki, aby móc na czas zorganizować pochówek swoim bliskim. Parafianie zaczęli protestować i w efekcie koszt pogrzebu zmalał do 3 tysięcy złotych.

Wiernych niesamowicie zbulwersował fakt objęcia wyższymi kosztami pogrzebu również 16-latka, który stracił oboje rodziców w krótkim czasie. Choć chłopak pochodzi z biednej rodziny to proboszcz nie wykazał się w tej sytuacji empatią. Biskup siedlecki obiecał, że kuria zapewni nastolatkowi internat w miejscu nauki, czyli w Białej Podlaskiej. Dla samych parafian problemem ma być proboszcz. Wierni przekonują, że wydaje pieniądze na zbytki.

Jak informował portal "Życie News": SENIORZY NIE MAJĄ CO LICZYĆ NA KOLEJNE ŚWIADCZENIE. POMYSŁ PIĘTNASTEJ EMERYTURY SPEŁZŁ NA NICZYM. NIE POZWALA POGARSZAJĄCA SIĘ SYTUACJA GOSPODARCZA

Przypomnij sobie: BARBARA KURDEJ-SZATAN WYPROWADZONA Z RÓWNOWAGI ZASKAKUJĄCYM PYTANIEM. ODPOWIEDŹ AKTORKI NATYCHMIAST WYWOŁAŁA ZAMIESZANIE W SIECI. CO POWIEDZIAŁA

Portal "Życie News" pisał również: WNĘTRZA DOMU KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO POWALAJĄ NA KOLANA. DETEKTYW MOŻE SIĘ POCHWALIĆ NAPRAWDĘ SPORYM BOGACTWEM. GWIAZDOR MIESZKA Z RODZINĄ JAK KRÓL

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: W ŻYCIE WESZŁA ZUPEŁNIE NOWA ULGA DLA NAJSTARSZYCH POLAKÓW. SENIORZY ZYSKAJĄ MOŻLIWOŚĆ OSZCZĘDZENIA NAWET KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH. JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ