Jak przypomina portal "Super Express", nie jest tajemnicą, że Władimir Putin wprost paranoicznie boi się o swoje życie i zdrowie. Każdy, kto ma się z nim spotkać, musi najpierw przejść szczegółowe badania, wykluczające nie tylko zakażenie koronawiruse, ale i szereg innych chorób. Piloci latający z prezydentem Rosji, podobnie jak jego lekarze systematycznie przebywają w izolacji.

Izolacja przed spotkaniem z Putinem

Tabloid wskazuje, że generałowie biorący udział w tegorocznych obchodach rosyjskiego Dnia Zwycięstwa obchodzonego 9 maja, musieli poddać się najpierw 2-tygodniowej izolacji. Miała się ona odbywać w jednym z luksusowych moskiewskich hoteli i była warunkiem koniecznym, aby móc pojawić się w pobliżu Putina.

Władimir Putin/YouTube@Wirtualna Polska
Władimir Putin/YouTube@Wirtualna Polska
Władimir Putin/YouTube@Wirtualna Polska

W dalszym ciągu obowiązuje kwarantanna, której musi poddać się każdy, kto chce się spotkać z rosyjskim dyktatorem. Nie zmieniły tego ani szczepienia przeciw koronawirusowi, ani fakt, że obecnie notuje się mniejszą ilość przypadków Covid-19. Niezbędne jest również wykonanie testów na koronawirusa (dwóch PCR i dwóch na przeciwciała).

Z informacji przekazanych przez BBC Russia wynika, że do tej pory na wymienione środki ostrożności wydano około 1,5 mld rubli (w przeliczeniu na polską walutę jest to ok. 123 mln zł). "Siedzenie w kwarantannie i wykonywanie licznych badań to paranoja" - przekonuje Konstantin Balonov, specjalista z jednego z amerykańskich szpitali.

Władimir Putin / YouTube:  naTemat.pl
Władimir Putin / YouTube: naTemat.pl
Władimir Putin / YouTube: naTemat.pl

Badania w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem nie są jedynymi, jakim muszą poddawać się ci, którzy spotykają się z Putinem. Badani są również w kierunku grypy, gronkowca i innych pasożytow.

Co sądzicie o takim podejściu Władimira Putina?

To też może cię zainteresować: Dziennikarka "Newsweeka" przerwała milczenie. "To ja zawiadomiłam HR i związku zawodowe". Do jej słow odniósł się Tomasz Lis

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jesienią czeka nas gigantyczny wzrost cen. Eksperci wskazują, co pójdzie do góry najmocniej

O tym się mówi: Anna Mucha postanowiła ostrzec swoich fanów. Ze szczegółami opowiedziała o tym, co jej się przytrafiło. O co dokładnie chodzi