Jak informuje serwis „Super Express”, po raz pierwszy od agresji na Ukrainę Władimir Putin wyjedzie z Rosji w ważnym celu. Już wkrótce, pod koniec obecnego miesiąca przywódca Rosji uda się po raz pierwszy od trzech lat z istotną dyplomatycznie wizytę na Białoruś.

W trakcie podróży do sojuszniczego kraju spotka się z Aleksandrem Łukaszenką. Zachodni komentatorzy polityczni są przekonani, że celem wizyty na Białousi jest przekonanie prezydenta tego kraju do militarnego zaangażowania się w konflikt na Ukrainie. Czy naprawdę do tego dojdzie?

Władimir Putin wybiera się na Białoruś! To ważna wizyta dla prezydenta Rosji z dyplomatycznego punktu widzenia. Czy Łukaszenka zdecyduje się zaangażować w konflikt na Ukrainie?

Po raz pierwszy od trzech lat Władimir Putin zdecydował się na dyplomatyczną wizytę na Białorusi. Informację na ten temat podała agencja prasowa Interfax na bazie danych przekazanych przez premiera FR, Michaiła Miszustina. Pod koniec czerwca na Białorusi będzie mieć miejsce Forum Regionów tzw. Państwa Związkowego. Do spotkania dojdzie na terenie Grodna.

W trakcie spotkania ma dojść do zacieśnienie współpracy regionalnej, co dla wielu komentatorów ma dodatkowy wymiar. Zdaniem wojskowych ekspertów, szczególnie po ukraińskiej stronie Putin, którego siły słabną w konflikcie z naszym wschodnim sąsiadem ma poprosić Łukaszenkę o wsparcie.

- Putin może chcieć przydusić Łukaszenkę, przez co on wyda rozkaz ofensywy armii białoruskiej na Ukrainę – przekonuje Ołeh Żdanow, ukraiński ekspert wojskowy.

Jak informował portal "Życie News": WYNIKI NAJNOWSZEGO SONDAŻU PRZEPROWADZONEGO WŚRÓD POLAKÓW SĄ PORAŻAJĄCE. BLISKO CO DRUGI POLAK UWAŻA ZA NIEDOSTATECZNĄ POMOC ZACHODU DLA UKRAINY

Przypomnij sobie: WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE CZEKA NAS KOLEJNY ROK Z PARAGONAMI GROZY. INFLACJA CORAZ MOCNIEJ DAJE SIĘ NAM WE ZNAKI. CZY PO WAKACJACH PUSTKI W PORTFELU

Portal "Życie News" pisał również: WIELKA RADOŚĆ DLA JOANNY I JACKA KURSKICH! PREZES TVP PĘKA Z DUMY NA WIDOK UKOCHANEJ CÓRECZKI. MAŁA ANNA KLARA ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH I JUŻ CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: DOROTA WELLMAN POSTANOWIŁA ZABRAĆ GŁOS W ISTOTNEJ DLA WIELU KOBIET SPRAWIE. GWIAZDA TVN PRZEKONUJE, ŻE DZIŚ NIE MA JUŻ MIEJSCA NA STRACH. O CO CHODZI