Jak podaje serwis Rzeczpospolita, są już wyniki interesującego sondażu przeprowadzonego na zlecenie pisma przez wywiadownię SW Research. Okazuje się, że prawie połowa badanych uważa, że pomoc i wsparcie dla Ukrainy ze strony krajów zachodnich, zarówno, gdy chodzi o finanse, jak i uzbrojenie są niewystarczające.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już blisko 120 dni i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało dojść do rozmów w sprawie negocjacji pokojowych. Wpierw Rosjanie prowadzili ofensywę w kierunku Kijowa, lecz już w początkach kwietnia wycofali się z północy Ukrainy, koncentrując swoje działania na odbiciu z rąk Ukrainy Donbasu, szczególnie obwodów Ługańskiego i donieckiego, które ogłosiły się separatystycznymi republikami.

Pomoc i wsparcie krajów zachodnich dla Ukrainy stanowczo za małe? Zaskakujące wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”

Jak informuje „Rz”, jeszcze przed rozpoczęciem wojny kraje zachodnie rozpoczęły dostarczanie Ukrainie potrzebnego uzbrojenia i pomocy militarnej, w tym zestawów przeciwpancernych, przeciwlotniczych czy amunicji. Później Ukraina zaczęła domagać się sprzętu o ciężkim charakterze w tym czołgów, artylerii czy wyrzutni rakietowych i haubic. W tej pomocy wydatnie uczestniczyła również Polska.

Okazuje się jednak, że co drugi Polak uważa, że taka pomoc dla Ukrainy jest niewystarczająca. W badaniu przeprowadzonym przez SW Research wyszło, że aż 45,9 procent respondentów jest przekonanych, że Zachód nie udziela wystarczającej pomocy Ukrainie. Przeciwnego zdania jest natomiast 27,9 procent badanych, a 26,2 procent nie ma zdania na ten temat.

Za zbyt małe wsparcie udzielane Ukrainie oceniają częściej mężczyźni niż kobiety. Dodatkowo wiadomo, że pomoc za niedostateczną uważa co drugi pytany powyżej 50 roku życia.

Wojna na Ukrainie/YouTube @ FBNC Vietnam

Jak informował portal "Życie News": IGA ŚWIĄTEK NA USTACH CAŁEGO ŚWIATA. NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, KIM SĄ RODZICE TOPOWEJ TENISISTKI. WIADOMO, CZYM ZAJMUJĄ SIĘ DOROTA I TOMASZ ŚWIĄTKOWIE

Przypomnij sobie: WYSTĄPIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NA PARTYJNEJ KONWENCJI NIE SPODOBAŁO SIĘ MASIE OSÓB. WIELU EKSPERTÓW NIE ZOSTAWIŁO NA PREZESIE PIS SUCHEJ NITKI

Portal "Życie News" pisał również: ODWAŻNE WYZNANIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO. PREMIER POLSKIEGO RZĄDU POWIEDZIAŁ KILKA MOCNYCH SŁÓW NA TEMAT WZROSTU CEN. POLACY SĄ ZMUSZENI OSZCZĘDZAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JUŻ WKRÓTCE MOŻE NAS CZEKAĆ PODNIESIENIE WIEKU EMERYTALNEGO. SYTUACJA DEMOGRAFICZNA SIĘ POGARSZA. POJAWIŁY SIĘ ALTERNATYWNE POMYSŁY NA ZMIANY