Jak wskazuje portal "Super Express", do mieszkańców Moskwy w ostatnich dniach trafiają ulotki z firmy pogrzebowej. Oferuje ona zniżki dla rodzin żołnierzy, którzy starcili swoich najbliższych na froncie. Mogą oni nie tylko liczyć na niższe stawki zorganizowania pogrzebu, ale także ulgę na nagrobek. Jeden z mieszkańców rosyjskiej stolicy wskazuje, że pierwszy raz trafiła do jego rąk podobna oferta handlowa.

Promocyjny pogrzeb

W poniedziałek 6 czerwca na Telegramie kanał "Możem Objasnit" poinformował, że do mieszkańców Moskwy trafiają ulotki, w których informowani są o zniżkach na pochówek żołnierzy. Firma przypomina o tym, że rodziny kombatantów działań wojennych, a także żołnierzy służących w armii, mogą liczyć na specjalny dodatek socjalny na ich pogrzeb.

Rodziny wymienionych grup mogą liczyc na dopłatę do pogrzebu w kwocie sięgającej nawet do 28 tys. rubli (ok. 2 tys. zł). W przypadku nagrobka, dopłata może wynieść nawet do 35 tys. rubli (ok. 2,5 tys. zł). Kanał "Możemy Objasnit" wskazuje, że nie ma na ten moment oficjalnie potwierdzonych śmierci mieszkańców Moskwy w "operacji specjalnej" na Ukrainie.

Z informacji, jakie przekazuje strona Ukraińska wynika, że od początku działań wojennych Rosjanie odnotowują spore straty zarówno w ludziach, jak i w sprzęcie. Z przekazanych przez Ukraińców we wtorek 7 czerwca informacji wynika, że strona rosyjska do tej pory straciła około 31 360 żołnierzy, 1390 czołgów, a także 694 systemy altyleryjskie.

W trakcie dotychczasowych działań wojennych na Ukrainie, zginęło kilko wysokich rangom wojskowych. W niedzielę Rosja potwierdziła śmierć generała majora Romana Kutuzowa. W poniedziałek pojawiły się informacje, że zginął również generał porucznik Roman Berdnikow.

Jeśli śmierć tego ostatniego zostanie potwierdzona, będzie to już 12. wysoki rangą dowódca rosyjskich wojsk, jaki zginął w czasie wojny. Śmierć Berdnikowa, jeśli faktycznie do niej doszło, byłaby ogromnym ciosem dla rosyjskich sił w Donbasie.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk już składa wyborcze deklaracje. Lider Platformy poruszył kilka kontrowersyjnych tematów. To ma być marsz w stronę nowoczesności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia Edwarda Miszczaka obiegły media. Co skłoniło go o podjęcia takiej decyzji

O tym się mówi: Skandal w Nesweeku. Zwolnienie Tomasza Lisa ze stanowiska naczelnego to dopiero początek. Pracownicy zaczynają ujawniać prawdę o tym co tam się dzieje