Ostatnie dni dały nam sporo słonecznej pogody i mogliśmy rozkoszować się wysokimi temperaturami. Niestety, synoptycy ostrzegają, że dziś czeka nas załamanie aury!

Uwaga na gwałtowne burze!

Jak podaje portal Interia, dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, które obowiązują w trzynastu województwach naszego kraju! Bezpieczne są tylko województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i lubuskie.

Okazuje się, że w wielu miejscach burze mogą rozpocząć się już o 7:30. Towarzyszyć im może wiatr, którego prędkość będzie dochodzić nawet do 70 km/h. Pojawią się także obfite opady deszczu, do 30 mm, a miejscami nawet grad!

Dziś może być bardzo niebezpiecznie! Warto obserwować pogodę

Ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami obowiązywać będą dziś, w godzinach od 13 do 15. Synoptycy zaznaczają jednak, że na wschodzie Polski oraz w centralnej części kraju takie warunki pogodowe mogą utrzymać się nawet do piątku!

Temperatura na przeważającym obszarze kraju będzie utrzymywać się w granicach od 22, w centrum, do nawet 28 stopni Celsjusza, na zachodzie kraju.

Warto zatem uważać na siebie i bacznie obserwować zmieniającą się pogodę. Polecamy także zabrać tarasów i balkonów wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ZAMIERZA PODPISAĆ NOWĄ USTAWĘ. CZY KALENDARZ ŚWIĄT PAŃSTWOWYCH WKRÓTCE SIĘ POWIĘKSZY

PORTAL "ŻYCIE" PISAŁ RÓWNIEŻ: WAŻNA ROZMOWA WŁADIMIRA PUTINA. PREZYDENT ROSJI PRZESTRZEGŁ WŁADZE NIEMIEC, POWIEDZIAŁ KILKA MOCNYCH SŁÓW PREZYDENTOWI FRANCJI. PUTIN NIE ZNA LITOŚCI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL INFORMACYJNY „ŻYCIE”: ANNA RUSOWICZ NA ŻYCIOWYM ZAKRĘCIE. WOKALISTKA ZASUGEROWAŁA, ŻE W JEJ MAŁŻEŃSTWIE NIE DZIEJE SIĘ DOBRZE. CZY ARTYSTKA BĘDZIE RATOWAĆ ZWIĄZEK DLA SYNA

PORTAL “ŻYCIE” INFORMOWAŁ TAKŻE O: ODWAŻNE WYZNANIE MATEUSZA MORAWIECKIEGO. PREMIER POLSKIEGO RZĄDU POWIEDZIAŁ KILKA MOCNYCH SŁÓW NA TEMAT WZROSTU CEN. POLACY SĄ ZMUSZENI OSZCZĘDZAĆ