Jak podaje portal "Super Express", doradce prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest przekonany, że trwająca od ponad stu dni wojna na Ukrainie, może zakończyć się w każdej chwili. Mychajło Podolak wskazuje, że już niebawem Ukraincy będą w stanie przeprowadzić kontratak - wszystko dzięki dostawom broni i amunicji. Do możliwego zakończenia konfliktu dojść może także na skutek wewnętrznego konfliktu w Rosji. Jakie są na to szanse?

Mychajło Podolak o zakończeniu wojny na Ukrainie

Cytowany przez ukraiński portal "TPYXA" Mychajło Podolak miał stwierdzić, że w każdej chwili może dojść do zakończenia zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Jego zdaniem do zaprzestania prowadzenia działań wojennych może dojść w skutek wewnętrznego konfliktu panującego w Rosji.

Podolak zapowiedział również, że ukraińskie wojska już niedługo mają przystąpić do działań kontrofensywnych na większą skalę. Ma to być możliwe dzięki dostawom broni i amunicji z krajów Zachodu.

Mniej optymistyczne scenariusze

Znacznie mniej optymistyczny w tym temacie jest Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow. W sobotę szef resortu obrony wskazał, że zakończenia wojny można się spodziewać jeszcze w tym roku, choć raczej nie w najbliższych dniach, tygodniach, czy nawet w miesiącach.

Warto przypomnieć, że Rosja rozpoczynając agresję na Ukrainę, liczyła na to, że będzie to konflikt błyskawiczny. Ukraina od ponad 100 dni jednak stawia czynny opór najeźdzcy. Obecnie ofensywa wojsk rosyjskich skupia się na obszarze obwodów ługańskiego i donieckiego - to na ich zajęciu najbardziej zależy obecnie stronie rosyjskiej.

Wielu ekspertów jest jednak zdania, że Rosja nie poprzestanie tylko na tym i w dalszym ciągu ma zamiar opanować i podporządkować sobie całą Ukrainę.

Myślicie, że niebawem możemy spodziewać się zakończenia wojny na Ukrainie?

To też może cię zainteresować: Filip Chajzer na cenzurowanym. Między nim a jego eks partnerką doszło do publicznego spięcia. Małgorzata Walczak dosadnie skomentowała jego zachowanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski nie szczędził ciepłych słów Idzie Świątek po wygranej turnieju Roland Garros. Piłkarz mocno docenił młodą tenisistkę. Co powiedział

O tym się mówi: Ceny w sklepach wysokie, a czerwcowy długi weekend za pasem. Wiadomo już, ile wyda podczas wyjazdu czteroosobowa rodzina. Czas łapać się za portfele