Jak informuje serwis SuperBiz SE, w tym roku każda rodzina, która zdecyduje się na krótki wypoczynek nad morzem musi zdecydowanie liczyć się z coraz większymi wydatkami. Inflacja rośnie w zastraszającym tempie i eksperci zapowiadają, że latem dojdzie do rekordowego poziomu. Szczególnie mowa tutaj o inflacji typowo konsumpcyjnej, która jest zdecydowanie wyższa od tej ogólnej.

Ile zapłacimy za kilkudniowy urlop na Pomorzu podczas zbliżającego się wielkimi krokami długiego weekendu w okolicach Bożego Ciała? Okazuje się, że naprawdę sporo. Tylko w gospodarstwach agroturystycznych to 50 złotych od osoby za nocleg po ponad 6 tysięcy złotych za pobyt dla czteroosobowej rodziny w hotelu w Sopocie. Ceny są naprawdę kosmiczne!

To będzie rekordowe pod względem cen lato. Wyjeżdżając nawet na krótki urlop trzeba liczyć się z wyjątkowo wysokimi cenami. Jak bardzo „zaboli nas portfel”?

Wiele osób z pewnością zastanowi się kilka razy, zanim dokona wyboru hotelu czy pensjonatu na krótki urlop podczas długiego weekendu w czerwcu. Niestety, coraz częściej wypoczynek z rodziną staje się coraz częściej przywilejem dla osób ponadprzeciętnie zarabiających, czego dowodzą cen za nocleg w hotelach i pensjonatach, a także koszty posiłków czy atrakcji.

Większość topowych hoteli w Trójmieście za czterodniowy pobyt czteroosobowej rodziny nad morzem życzy sobie po kilka tysięcy złotych. Mowa tu o kwotach rzędu od 4 do nawet 6 tysięcy złotych. Samo wynajęcie pokoju z łazienką dla dwóch osób w Sopocie to koszt minimum 700 złotych.

Na Helu jest podobnie – tu koszt apartamentu hotelowego dla 4 osób to około 3,5 tys. złotych. Taniej wyjdzie nas zdecydowanie wynajęcie domku holenderskiego dla 4 osób – to koszt 430 złotych.

- W obiekcie agroturystycznym ceny zaczynają się od 50 złotych za nocleg dla osoby, w hotelu ceny wahają się między 200 a 300 złotych za pokój dwuosobowy – mówi Aleksandra Moll, przedstawicielka Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby.

Jak informował portal "Życie News": WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE JUBILEUSZ 70-LECIA PANOWANIA ELŻBIETY II NIE POPRAWIŁ RELACJI WŚRÓD ROYALSÓW. WILLIAM I HARRY Z ŻONAMI SIEDZIELI ODDZIELNIE

Przypomnij sobie: ZAMIESZANIE WOKÓŁ PATRIARCHY MOSKWY I WSZECHRUSI. CYRYL I JEDNAK NIE NA CZARNEJ LIŚCIE OSÓB OBJĘTYCH SANKCJAMI. KŁÓTNIA WŚRÓD PAŃSTW UNII EUROPEJSKIEJ

Portal "Życie News" pisał również: KASIA CICHOPEK MA WYRAŹNIE DOŚĆ MEDIALNYCH DONIESIEŃ NA TEMAT ROZSTANIA Z MĘŻEM. PEŁNOMOCNICZKA GWIAZDY WYDAŁA OŚWIADCZENIE. PADŁY SŁOWA O SĄDZIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CORAZ GŁOŚNIEJ O UKOCHANEJ WŁADIMIRA PUTINA. GIMNASTYCZKA PRZEMAWIAŁA W OSZAŁAMIAJĄCEJ KREACJI Z LITERĄ „Z” W TLE. PREZYDENT ZORGANIZOWAŁ FESTIWAL