Jak donosi "Super Express", rosyjscy politycy mają domagać się od Władimira Putina, aby ten zakończył trwającą od ponad trzech miesięcy wojnę na Ukrainie. W trakcie przemówienia czterech deputowanych miało stanowczo zażądać wycofania rosyjskich wojsk. "Moscow Times" wskazuje również, że już około 100 żołnierzy służących w Gwardii Narodowej odmówiła udziału w walce. Czy to zapowiedź czekającego Władimira Putina Buntu?

Zaczyna się bunt przeciw Putinowi?

Od ponad trzech miesięcy trwa zbrojna agresja Rosji na Ukrainę. Każdego dnia świat dowiaduje się o kolejnych bestialskich czynach rosyjskiej armii wobec ludności cywilnej. Nadzieje na to, że szybko uda się zakończyć konflikt, zdają się być coraz bardziej płonne. Wiele osób liczy na to, że wewnętrzny sprzeciw rosyjskich elit i społeczeństwa, może być szansą na zakończenie wojny.

Władimir Putin/YouTube @Bez sensu - Tomasz Bednarski
Władimir Putin/YouTube @Bez sensu - Tomasz Bednarski
Władimir Putin/YouTube @Bez sensu - Tomasz Bednarski

"Kyiv Post" wskazuje, że choć "operacja specjalna" wciąż cieszy się dużym poparciem ze strony rosyjskich polityków i społeczeństwa, to zaczynają pojawiać się głosy sprzeciwu. Czterech deputowanych z partii komunistycznej miało w czasie swojego przemówienia wzywać do wycofania rosyjskich wojsk z terenu Ukrainy.

"Podczas operacji wojskowej umierają i stają się kalekami młodzi ludzie, którzy mogliby przysłużyć się naszemu krajowi" - powiedział Leonid Wasiukiewicz. Większość obecnych na sali potępiła stanowisko Wasiukiewicza.

Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl

"Daily Mail" dodaje, że do wielu manifestacji przeciw wojnie na Ukrainie, ma dochodzić w trakcie koncertów rockowych. Z informacji przekazanych przez "Moscow Times" od początku zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, udziału w operacji odmówiło już około 100 żołnierzy Gwardii Narodowej. Wszyscy stają przed sądem.

Myślicie, że możemy się spodziewać nasilonego buntu w Rosji?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Kożuchowska postanowiła zaszaleć na zakupach. Aktorka wydała sporo na uroczą bluzeczkę. To było przyjemne popołudnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważna rozmowa Władimira Putina. Prezydent Rosji przestrzegł władze Niemiec, powiedział kilka mocnych słów prezydentowi Francji. Putin nie zna litości

O tym się mówi: Fenomenalna fotografia Marceliny Ziętek robi w sieci furorę. Fani są zachwyceni sylwetką celebrytki