Trwają prace nad zatwierdzeniem dodatkowego wsparcia dla emerytów i rencistów w postaci tzw. czternastek. W zeszłym tygodniu projekt ustawy został przyjęty przez rząd.

Dodatkowe świadczenie miało być wypłacane na początku sierpnia. Portal „Super Express” poinformował jednak, że termin już się nieco przesunął. Sprawę wyjaśnił wiceminister rodziny i polityki społecznej.

„Przesunięcie terminu wynika z konieczności dostosowania systemów informatycznych ZUS i KRUS do przeprowadzenia wypłat” – podał Stanisław Szwed.

Projekt w sprawie czternastek będzie dopiero procedowany na posiedzeniu niższej izby parlamentu w dniach 25-26 maja. Wiadomo już jednak, że dodatkowe świadczenia zaczną być wypłacane 25 sierpnia i potrwa to do 20 września.

Czternasta emerytura / YouTube: Radio Maryja
Czternasta emerytura / YouTube: Radio Maryja

Przesuniecie terminu oznacza także, że więcej osób nabędzie prawa do uzyskania świadczenia. Dostana je wszyscy, którzy są emerytami czy rencistami ostatecznie 24 sierpnia.

Szacunki ministerstwa wskazują, że na czternastkę załapie się około 9 milionów ludzi. Koszt tego pomysłu ma z kolei wynieść 11,4 miliarda złotych.

Co ciekawe, wprowadzono także zasadę, że najniższa czternastka może wynieść minimum 50 złotych. Jeśli komuś wychodzi mniej, to po prostu nie dostanie nic.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Prezydent Ukrainy zaapelował do krajów zachodnich w ważnej sprawie. Zełenski stwierdził, że gdyby Ukrainy wysłuchano to nie byłoby obecnej sytuacji

Jak informował portal „życie.news”: Mateusz Morawiecki użył porażających słów na temat Władimira Putina. Premier udzielił wywiadu włoskiemu pismu. Ta wypowiedź odbiła się szerokim echem

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Justyna Steczkowska zaliczyła wpadkę na festiwalu w Sopocie podczas głośnego występu z Dodą. Piosenkarka teraz się tłumaczy ze swoich słów na scenie

Sprawdź również ten artykuł: Rolnik szuka żony: Ania i Grzegorz Bardowscy wyglądali niezwykle stylowo podczas Pierwszej Komunii. Żona rolnika zadała szyku. Para nie oszczędzała