Podczas najnowszego spotkania uczestników Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski postanowił zwrócić się do zebranych z niezwykle ważnymi kwestiami. Odniósł się do działań wojskowych na terenie Ukrainy i przekazał, aby robić wszystko w celu ochrony i obrony ludzkich wolności i normalnego życia.

Prezydent Ukrainy łączył się z trwającym w Davos Forum Ekonomicznym za pomocą Internetu, gdyż cały czas przebywa w swoim kraju. Ze strony przywódcy naszego wschodniego sąsiada pojawił się bardzo mocny apel o to, aby kraje zachodnie znacząco szybciej i bardziej skutecznie reagowały na wszelkie sytuacje związane z międzynarodowym bezpieczeństwem. Gdyby tak stało się w przypadku Ukrainy to może można byłoby zapobiec krwawym działaniom Rosji.

Wołodymyr Zełenski z ważnym apelem podczas dziejącego się w Davos Forum Ekonomicznego. Przyznał, że wojnie na Ukrainie można było zapobiec. Dlaczego tak uważa?

Zełenski przekonuje, że Ukraińcom udało się zatrzymać „drugą armię świata”, jednak ogromnym kosztem, w tym potężnych strat w ludziach. Twierdzi, że udałoby się zapobiec eskalacji tego konfliktu, gdyby wprowadzono kilka lat temu wobec Rosji sankcje o charakterze prewencyjnym.

W tej chwili Zelenski zaapelował o to, aby nie powtarzać starych błędów i robić wszystko, aby utrzymać bezpieczeństwo międzynarodowe.

- Nie czekajcie, aż Rosja zastosuje broń chemiczną, biologiczną, nie daj boże jądrową – stwierdził podczas WEF.

Zdaniem prezydenta Ukrainy wszelkie posiadane przez Rosję aktywa powinny zostać odszukane, a później ulec konfiskacie i zostać przekazane na odbudowę Ukrainy i zapewnienie godnego życia Ukraińcom. W tej chwili na ten cel nasz wschodni sąsiad ma potrzebować aż 5 mld dolarów na miesiąc.

Jak informował portal "Życie News": NAJNOWSZY SONDAŻ POPARCIA DLA POLITYKÓW ZASKOCZYŁ NIEMAL WSZYSTKICH. POLACY MAJĄ NOWEGO FAWORYTA, KTÓRY WRACA DO ŁASK PO LATACH. DONALD TUSK LIDEREM

Przypomnij sobie: WZRUSZAJĄCE CHWILE PODCZAS POLSAT SUPERHIT FESTIWALU 2022. DODA ROZPŁAKAŁA SIĘ PODCZAS SWOJEGO WYSTĘPU. DUŻĄ NIESPODZIANKĘ PRZYGOTOWAŁA BEATA KOZIDRAK

Portal "Życie News" pisał również: NATASZA URBAŃSKA ZDRADZIŁA SEKRETY SWOJEGO DOMU. GWIAZDA WYJAŚNIA, CZY UKOCHANY MĄŻ POMAGA JEJ W DOMOWYCH OBOWIĄZKACH. ODPOWIEDŹ MOŻE ZASKOCZYĆ WIELU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: EDYTA GÓRNIAK ZNÓW NA USTACH WSZYSTKICH. INTERNAUCI WYŚMIEWALI WOKALISTKĘ ZA TO, JAK WYGLĄDA W OSTATNIM CZASIE. DIWA POSTANOWIŁA DUŻO W SOBIE ZMIENIĆ