Jak podaje portal "Super Express", w ostatnim czasie dużo mówi się o złym stanie zdrowia Władimira Putina. Jeśli wierzyć doniesieniom światowych mediów, tylko w ostatnim tygodniu rosyjski dyktator miał przejść aż dwa zabiegi. Brytyjski wywiad donosi, że przed Putinem już ostatnie tygodnie u władzy.

Władimir Putin ma raka?

Nie od dziś mówi się o tym, że Władimir Putin zmaga się z chorobą nowotworową. Wymienia się tu raka żołądka, tarczycy, a nawet o białaczce. Rosyjskiego dyktatora ma otaczać grono lekarzy specjalistów, którzy zachowują jego stan zdrowia w ścisłej tajemnicy. To nie jedyne schorzenia, z jakimi ma się borykać Putin. Mierzy się ponoć także z Parkinsonem, a nawet z demencją.

Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna

Były szef brytyjskiego wywiadu, sir Richard Dearlove jest przekonany, że dni Putina u steru władzy są policzone. W jego opinii usunięcie dyktatora w cień w związku z chorobami, jakie trawią jego organizm, to jedyna droga, jaka pozwoli uniknąć zamachu stanu.

Wiele wskazuje na to, że każdy kolejny dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę, uszczupla rono zwolenników Putina i to nawet wśród jego najbardziej oddanych współpracowników. Zdaniem Richarda Dearlove'a Putin już niebawem trafi do specjalistycznego ośrodka zamkniętego. Ma to się stać najpóźniej w przyszłym roku.

Dearlove przyznał, że umieszczenie w tym ośrodku będzie równoznaczne z odsunięciem Putina od władzy. "Nie pojawi się już jako prezydent" - powiedział były szef MI6. Takie posunięcie nie będzie wymagało dokonania zamachu stanu.

Co sądzicie o scenariusz przedstawionym przez byłego szefa MI6?

To też może cię zainteresować: Mateusz Morawiecki użył porażających słów na temat Władimira Putina. Premier udzielił wywiadu włoskiemu pismu. Ta wypowiedź odbiła się szerokim echem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Partnerka Krzysztofa Krawczyka Juniora zdradziła, jak wygląd życie Krzysztofa Krawczyka Juniora. "To go obciąża". O co chodzi

O tym się mówi: Coraz więcej przypadków małpiej ospy w Europie. Jest już pierwszy kraj, który zdecydował się na testy i kwarantannę. Czy świat czeka kolejna pandemia