Jak informuje serwis O2, w dobie zagrożenia nową pandemią jest już pierwszy kraj, który zdecydował się na wprowadzenie liczącej 21 dni kwarantanny. Wprowadzono również testy dla pacjentów podejrzanych o zakażenie wirusem małpiej ospy. W ubiegłym tygodniu oficjalnie potwierdzono cztery przypadki tej tajemniczej choroby, jak wynika z informacji pisma „Politico”.

To decyzja belgijskich służb sanitarnych, która zapadła oficjalnie w piątek po tym, jak stwierdzono szybkie rozprzestrzenianie się wirusa wśród mieszkańców kraju. Kwarantanna będzie obowiązkowa dla pacjentów, u których oficjalnie potwierdzono zakażenie małpią ospą. Osoby, które miały kontakt z zakażonym otrzymały zalecenie obserwacji. W tej chwili samoizolacja nie jest wymogiem.

Belgia wprowadza testy i 21-dniową kwarantannę dla osób zakażonych małpią ospą. To pierwszy kraj na świecie, który zdecydował się na taki krok. Czy grozi nam kolejna światowa pandemia?

Czwarty przypadek małpiej ospy w tym kraju został potwiuerdzony w sobotę przez mikrobiologa Emmanuel André, który jest kierownikiem referencyjnym ds. pandemii COVID-19 w Belgii.

- Ten pacjent jest leczony w Walonii i jest powiązany z wydarzeniem w Antwerpii, podczas którego zarażono dwie inne osoby - napisał mikrobiolog w odniesieniu do festiwalu w portowym mieście, który miał miejsce w maju.

Instytut Medycyny Tropikalnej przekonuje jednak, że ryzyko epidemii małpiej ospy w tym kraju jest jednak bardzo niskie i na ten moment nie ma powodów do niepokoju.

W sobotę WHO oficjalnie poinformowała o odnotowanych do tej pory 92 przypadkach małpiej ospy w 12 krajach poza Afryka, gdzie ten wirus występuje endemicznie. Do tej pory przypadki choroby potwierdzone zostały testami w takich państwach jak Wielka Brytania, Portugalia, Francja, Belgia, Niemcy, Szwecja, Włochy, Hiszpania, Stany Zjednoczone a także Kanada i Australia.

Jak informował portal "Życie News": NAJNOWSZY SONDAŻ POPARCIA DLA POLITYKÓW ZASKOCZYŁ NIEMAL WSZYSTKICH. POLACY MAJĄ NOWEGO FAWORYTA, KTÓRY WRACA DO ŁASK PO LATACH. DONALD TUSK LIDEREM

Przypomnij sobie: WZRUSZAJĄCE CHWILE PODCZAS POLSAT SUPERHIT FESTIWALU 2022. DODA ROZPŁAKAŁA SIĘ PODCZAS SWOJEGO WYSTĘPU. DUŻĄ NIESPODZIANKĘ PRZYGOTOWAŁA BEATA KOZIDRAK

Portal "Życie News" pisał również: NATASZA URBAŃSKA ZDRADZIŁA SEKRETY SWOJEGO DOMU. GWIAZDA WYJAŚNIA, CZY UKOCHANY MĄŻ POMAGA JEJ W DOMOWYCH OBOWIĄZKACH. ODPOWIEDŹ MOŻE ZASKOCZYĆ WIELU

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: EDYTA GÓRNIAK ZNÓW NA USTACH WSZYSTKICH. INTERNAUCI WYŚMIEWALI WOKALISTKĘ ZA TO, JAK WYGLĄDA W OSTATNIM CZASIE. DIWA POSTANOWIŁA DUŻO W SOBIE ZMIENIĆ