Jak podaje portal "Super Express", prezydent Andrzej Duda przebywa obecnie z wizytą na Ukrainie. W jej trakcie dojdzie nie tylko spotkania z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, ale także do wygłoszenia przez prezydenta Dudę przemówienia przed Radą Najwyższą Ukrainy. To będzie pierwszy raz od rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Prezydent Andrzej Duda w Kijowie

W nocy z soboty na niedzielę Kancelaria Prezydenta podała informację, że prezydent Andrzej Duda udał się z wizytą do Kijowa. W trakcie wyjazdu ma dojść nie tylko do spotkania przywódców Polski i Ukrainy, ale także do przemówienia polskiego prezydenta przed Radą Najwyższą Ukrainy.

Będzie to pierwsze tego rodzaju występienie od 24 lutego, a więc od dnia rosyjskiej agresji na naszych wschodnich sąsiadów. Jakub Kumoch z Kancelarii Prezydenta przekazał, że w trakcie swojego wystąpienia ma nie tylko odwołać się do historii polsko-ukraińskiej, ale przede wszystkim skoncentrować się na oddaniu hołdu tym, którzy walczą w obronie Ukrainy, a co za tym idzie i Europy.

Nie pierwszy raz

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy prezydent Andrzej Duda jedzie do ogarniętej wojną Ukrainy. Poprzednią wizytę prezydent Duda odbył w połowie kwietnia. Do Kijowa prezydent Duda udał się wówczas z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii.

Odwiedzili wspólnie podkijowskie miejscowości: Buczę, Irpień i Borodziankę. To właśnie w tych miejscowościach doszło do licznych zrodni popełnionych na ludności cywilnej przez rosyjskich żołnierzy.

Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka
Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka
Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka

Co sądzicie o trwającej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie?

To też może cię zainteresować: W sieci znalazły się archiwalne zdjęcia Adama Małysza. Wspomnień czar fanów „Orła z Wisły”. Od czasu startów w Pucharze Świata zupełnie się zmienił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ignacy Gogolewski przeżył w swoim życiu naprawdę powalające na kolana chwile. Życie uczuciowe aktora nie było usłane różami. Co się stało

O tym się mówi: Donald Tusk w mocnych słowach wypowiedział się na temat kościoła. Zapowiedział poważne zmiany