Jak podaje portal "O2", szef ukraińskiego wywiadu generał Kirył Budanow udzielił wywiadu "The Wall Street Journal", w którym stwierdził, że Władimir Putin doszedł do ściany. Nie jest w stanie wygrać wojny z Ukrainą, którą rozpoczął 24 lutego. Jednocześnie nie może sobie pozwolić sobie na przegraną w wojnie i wyjście z niej bez twarzy.

Putin znalazł się w patowej sytuacji

Kirył Budanow nie ma wątpliwości, że sytuacja w jakiej znalazł się obecnie przywódca Federacji Rosyjskiej, jest patowa. Putin nie jest w stanie wygrać wojny, jaką rozpętał na Ukrainie, choć miał nadzieję, że "operacja specjalna" przebiegnie w sposób błyskawiczny. Tak się jednak nie stało i Ukraina stawia opór agresorowi już trzeci miesiąc.

Kirył Budanow/YouTube @Studio Filmowe w Odessie
Kirył Budanow/YouTube @Studio Filmowe w Odessie
Kirył Budanow/YouTube @Studio Filmowe w Odessie

Sytuacja Putina jest wyjątkowo trudna. Nie jest w stanie wygrać wojny, nie może jej również przerwać, bo byłoby to jednoznaczne z przyznaniem się do tego, że Rosja nie jest tak ogromną potęgą, za jaką brał ją cały świat.

Budanow nie ukrywa, że nie jest w stanie zrozumieć taktyki, jaką zdecydował się obrać rosyjski dyktator. Putin miał podjąć decyzję o ataku wbrew głosom sprzeciwu, jakie zgłaszali jego doradcy.

Władimir Putin / YouTube: news.com.au
Władimir Putin / YouTube: news.com.au
Władimir Putin / YouTube: news.com.au

"Dziwi mnie rosyjska głupota. Ze wszystkich opcji, jakie Putin miał przed wojną, wybrał opcję najbardziej brutalną i najgorszą. Rosyjscy eksperci wielokrotnie ostrzegali go, że ta opcja jest ostatnia" - powiedział Budanow w rozmowie z "The Wall Street Journal", dodając, że Ukraina nie widzi innego wyjścia, jak walka do momentu, aż nie wrócą granice Ukrainy ustalone w 1991 roku.

Podzielacie opinie szefa ukraińskiego wywiadu?

To też może cię zainteresować: Były rosyjski szpieg mówi o zakończeniu konfliktu na Ukrainie. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń co do tego, jak zakończy się "operacja specjalna"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekordowa waloryzacja emerytur. Seniorzy otrzymają nawet kilkaset złotych więcej

O tym się mówi: Szczęśliwa Marcelina Zawadzka w ramionach ukochanego na salonach. Gwiazda przyjechała z chłopakiem do Sopotu. Okazują sobie sporo czułości