Jak przypomina portal "O2", rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i trwa nieprzerwanie do dziś. Cały świat wciąż liczy na przełom i zakończenie trwającej wojny. Póki co, nadzieje te wydają się płonne. Były oficer FSB, który dowodził walkami w Donbasie, zabrał głos w temacie zakończenia wojny. Co dokładnie powiedział Igor Girkin?

Igor Girkin o końcu wojny

Igor Girkin, to były oficer FSB, który dowodził walkami w Donbasie w 2014 roku. Oficer i były szpieg nie ma wątpliwości co do tego, w jaki sposób zakończy się wojna na Ukrainie. Jego zdaniem, Rosja nie może liczyć na zwycięstwo.

Igor Grinkin/YouTube @Дмитрий Гордон
Igor Grinkin/YouTube @Дмитрий Гордон
Igor Grinkin/YouTube @Дмитрий Гордон

W jego opinii, ukraińskie wojska są w stanie wyprzeć agresora poza granicę kraju i jest to scenariusz realny. Wszystko dzięki stałemu dopływowi gotowych do walki poborowymi, a także sprzętem dostarczonym przez kraje Zachodu. Zdaniem Girkina w trwającym konflikcje ponoszą bardzo dotkliwe straty.

Dodał, że choć rosyjskiej armii udało zdobyć Popasną i Siewierodonieck, zdobycie Doniecka stoi pod dużym znakiem zapytania i jest mało prawdopodobne. Girkin spodziewa się, że połowa czerwca może przynieść zatrzymanie rosyjskiej ofensywy.

Spostrzeżenia i analizy Girkina pokrywają się z tymi, jakie przedstawiają Zachodni analitycy. Oni też przyznają, że Władimir Putin przegrał wojnę już w momencie, kiedy fiasko poniosła ofensywa na Kijów. Eksperci wskazują, że kwestią do rozstrzygnięcia pozostanie to, jak wiele Putin jest w stanie poświęcić, aby z całego konfliktu wyjść z twarzą.

Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna
Władimir Putin/YouTube @Polityka Zagraniczna

Co sądzicie o spostrzeżeniach Girkina?

To też może cię zainteresować: Nowe regulacje prawne w kwestii emerytur wchodzą w życie już niebawem. To wspaniała okazja dla wielu osób

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małżeństwo George’a Clooneya wisi na włosku. Aktor ma błagać żonę o to, aby nie odchodziła. Związek pary znalazł się na poważnym zakręcie. O co chodzi

O tym się mówi: Lewandowscy wyjechali wspólnie na bajeczne wakacje. Córeczki pary rozczuliły fanów piłkarza i trenerki. Do sieci trafiły nowe zdjęcia