Jak podaje portal "O2", rosyjska Duma zaproponowała, żeby flaga z czasów Związku Radzieckiego stała się oficjalną flagą państwową Rosji. Czy to zapowiedź, że Właimir Putin faktycznie chce przywrócić Rosji granice sprzed rozpadu ZSRR?

Rosja chce wrócić do radzieckiej flagi

Zastępca Dumy Państwowej z Krymu Michaił Szeremet wyszedł z pomysłem, aby flaga ZSRR została nową oficjalną flagą państwową Rosji. W uzasadnieniu swojego pomysłu Szeremet stwierdził, że kraje zachodu boją się tego symbolu, który stanowi dla nich przypomnienie, jak potężna i wielka jest Rosja.

Rosyjska flaga/YouTube @pogotowieflagowe
Rosyjska flaga/YouTube @pogotowieflagowe
Rosyjska flaga/YouTube @pogotowieflagowe

Szeremet w swoim wystąpieniu wskazywał, że jego przodkowie walczyli w II Wojnie Światowej, stawiając czoła nazistom. Teraz rosyjskie wojsko staje do walki z nazistami, którzy w jego opinii "odrodzili" się w Ukrainie i skrywali w wielu krajach Zachodu. Jego słowa są więc powtórzeniem propagandowego przekazu płynącego z Kremla od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Szeremet podkreślił, że choć dumny jest z obecnych barw narodowych, to powrót do "flagi zwycięstwa" byłby idealnym oddaniem "odrodzenia się supermocarstwa".

Przypomnijmy, ogłoszenie suwerenności przez Estonię w 1988 roku było wydarzeniem, które zainicjowało rozpad Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Jego punktem kulminacyjnym było podpisanie deklaracji o samorozwiązaniu ZSRR z 26 grudnia 1991 roku. W skutek rozpadu ZSRR powstało 15 niezależnych i suwerennych państw.

Władimir Putin/YouTube @CNBC Television
Władimir Putin/YouTube @CNBC Television
Władimir Putin/YouTube @CNBC Television

Co sądzicie o pomyśle zastępcy Dumy Państwowej z Krymu?

To też może cię zainteresować: Nad Morzem Bałtyckim pojawiły się rosyjskie myśliwce. Ten fakt zaniepokoił polskie władze. Samoloty Rosji wywołały duże zamieszanie. Co mogą oznaczać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Od przyszłego miesiąca wchodzą ważne zmiany w przepisach dotyczących ZUS. Nieuwaga może doprowadzić do utraty świadczenia emerytalnego czy rentowego

O tym się mówi: Tomasz Kammel nie popisał się swoim zachowaniem! Prezenter wywołał łzy u małego chłopca, po czym sam zaczął się śmiać. Do sieci trafiło nagranie wideo