Jak podaje portal "Radio Zet" powołując się na doniesienia brytyjskich mediów, Władimir Putin osobiście angażuje się w proces wydawnia rozkazów żołnierzom walczącym na Ukrainie. To ma być jedna z przyczyn, dla których rosyjskie wojska nie działają efektywnie i ponoszą kolejne porażki na froncie.

Władimir Putin przyczynia się do niepowodzeń rosyjskiej armii

Zdaniem brytyjskiego "The Times", Władimir Putin ma wtrącać się w podejmowanie decyzji na najniższych szczeblach, co przyczynia się do kolejnych porażek ponoszonych przez rosyjską armię. Brytyjskie źródła donoszą, że Putin wspólnie z szefem Sztabu Generalnego, mają decydować o działaniach oddziałów liczących zaledwie od 700 do 1000 żołnierzy.

Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl
Władimir Putin/YouTube @naTemat.pl

W normalnym porządku wojskowym, decyzje taktyczne wydawane są na tym poziomie przez pułkowników. To właśnie zarządzanie przez samego Putina ma być jednym z powodów niepowodzeń, jakie wojska Federacji Rosyjskiej ponoszą w Donbasie, gdzie pomimo działań, nie są w stanie opanować żadnego miasta.

Krytyka działań wojennych

"Szef rządu powinien mieć lepsze rzeczy do roboty niż podejmowanie decyzji na szczeblu wojskowym. Powinien ustalać strategię polityczną, a nie grzęznąć w codziennej działalności" - powiedział w rozmowie z "The Times" Ben Barry, specjalista do spraw wojny lądowej.

W ostatnim czasie wojska rosyjskie poniosły dotkliwą klęskę w czasie próby przeprawy przez rzekę Doniec. W jej trakcie doszło do zniszczenia aż 70 pojazdów wojskowych. Była to na tyle dotkliwa porażka, że część rosyjskich komentatorów otwarcie zaczęła mówić o braku kompetencji ze strony wojskowych.

Co sądzicie o najnowszych doniesieniach "The Times"?

To też może cię zainteresować: To już kolejny raz, kiedy rosyjskie rakiety spadły bardzo blisko granicy z Polską. Jaki obiekt został zaatakowany tym razem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski zdobył się na szczere wyznanie. Przyznał, że cierpi na chorobę, wobec której medycyna jest bezradna

O tym się mówi: Czy to koniec z piękną pogodą. Prognoza IMGW na wtorek nie pozostawia złudzeń