Jak przypomina portal "Super Express", od 24 lutego trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Z słów dyrektor amerykańskiego wywiadu, nasi zachodni sąsiedzi nie są jedynymi, którzy muszą obawiać się imperialistycznych zapędów Władimira Putina. Rosyjski dyktator ma plan przeniesienia konfliktu na kolejny kraj. Poznajcie szczegóły!

Porażki nie zniechęcają Putina

Władimir Putin nie może się pochwalić specjalnymi sukcesami na froncie walki z Ukrainą. Porażka goni porażkę, co tylko sprawia, że działania rosyjskiej armii wobec cywilów, stają się jeszcze bardziej brutalne i bezwzględne. Amerykański wywiad donosi, że klęski nie zniechęciły Putina od jego imperialistycznych zapędów.

Dyrektor amerykańskiego Wywiadu Narodowego Avril Haines przestrzega przed możliwymi posunięciami rosyjskiego dyktatora. Z informacji wywiadowczych wynika, że w planach Putina jest przeniesieni konfliktu zbrojnego na kolejne europejskie państwo. Jego kolejnym celem ma być Mołdawia.

Macedonia/YouTube @Infrastruktura

Scenariusz podobny do tego z Donbasu

Separatystyczne Naddniestrze może, zdaniem amerykańskiego wywiadu, podzielić los Donbasu. Separatyści z tego obszaru mogą liczyć na wsparcie ze strony Moskwy, choć żadne inne państwo nie uznało obszaru za państwo.

"Putin chce wykorzystać separatystyczny region do zdobywania nowych terytoriów pod pretekstem "wyzwalania" - przekazała Avril Haines. Amerykański wywiad wskazuje, że w najbliższych miesiącach nie uda się Putinowi stworzyć "mostu lądowego" do Naddniestrza, bo z obecnymi siłami nie jest w stanie przeprowadzić desantu na Odessę.

Avril Haines/YouTube @The Guardian
Avril Haines/YouTube @The Guardian
Avril Haines/YouTube @The Guardian

Aby to zrobić, musiałby ogłosić powszechną mobilizację i wprowadzić stan wojenny. Amerykański wywiad przestrzega również przed możliwością uderzenia Rosji w dostawy broni, jakie z Zachodu płyną na Ukrainę.

Myślicie, że ten czarny scenariusz może się niebawem spełnić?

To też może cię zainteresować: Trudna sytuacja obrońców Mariupola. Nie mają leków i jedzenia. Proszą o możliwość ewakuowania rannych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wspaniałe wieści płyną od Sławomira i Kajry. To wielka niespodzianka dla ich fanów

O tym się mówi: Sytuacja na świecie w najbliższych latach będzie niezwykle niebezpieczna. Naukowcy nie mają wątpliwości co do swoich wskazań