Jak podaje portal "Interia", w poniedziałek 18 kwietnia we Lwowie doszło do pięciu ataków rakietowych. Informację o tym przekazał mer miasta Andrij Sadowyj. Szef lwowskiej administracji Maksym Kozycki poinformowała, że na ten moment wiadomo o 6 osobach zabitych i 8 rannych. Wśród ofiar ataku, jest jedno dziecko.

Rosja przeprowadziła ataki na Lwów

W poniedziałek 18 kwietnia w godzinach porannych na Lwów spadło 5 rakiet. Mer miasta na komunikatorze Telegram przekazał, że były to ataki wymierzone w konkretne cele i na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe. Do ataków odniósł się również Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Lesia Vasylenko przekazała na Twitterze, że celem rosyjskiego ataku miały być stacje kolejowe, a także magazyny. Do wpisu dołączyła również zdjęcia, na których widać unoszące się nad miastem kłęby gęstego dymu.

Także ukraińskie koleje państwowe na komunikatorze Telegram poinformowały, że kilka pocisków spadło w okolice obiektów kolejowych. Wśród poszkodowanych ma nie być ani kolejarzy, ani pasażerów. "Ruch pociągów we Lwowie wznowiono, będą nieznaczne opóźnienia pociągów. Odnowimy uszkodzoną infrastrukturę" - czytamy w komunikcie kolei.

Służby zapewniły, że sytuacja na dworcu kolejowym we Lwowie jest w pełni opanowana. Kiedy doszło do ostrzału, pasażerowie przebywający w tym miejscu zostli skierowani bezpośrednio do schronu.

Ostatni raz rakiety spadły na Lwów 26 marca, kiedy odbywała się oficjalna wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wówczas trzy rosyjskie rakiety spadły na stację paliw. Wówczas rannych zostało pięć osób. Niestety poniedziałkowy atak okazał się bardziej tragiczny w skutkach. Z informacji przekazanych przez Maksyma Kozackiego śmierć poniosło 6 osób, w tym dziecko. Rannych zostło 8 osób.

Wpis Maksyma Kozackjego/Telegram @Maksym Kozackji
Wpis Maksyma Kozackjego/Telegram @Maksym Kozackji
Wpis Maksyma Kozackjego/Telegram @Maksym Kozackji

Jak myślicie, jaki cel przyświecał poniedziałkowym atakom?

To też może cię zainteresować: Zaskakująca decyzja ZUS. Mężczyźnie bez nogi nie przyznano świadczenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prawda o relacjach Meghan Markle i księcia Harry'ego wyszła na jaw. Jeden gest wyjaśnił wszystko

O tym się mówi: Wołodymyr Zełenski nie pozostawia złudzeń. Rosja może skrzywdzić więcej krajów. Czy Putin "wciśnie guzik"