Jak przypomina portal "O2", od ponad miesiąca trwa rosyjska agresja na Ukrainie. Ostatnio opinią publiczną na całym świecie wstrząsnęły dramatyczne relacja z Buczy, gdzie rosyjskie wojska zabiły setki cywilów. Na oficjalnym profilu papieża w mediach społecznościowych pojawiło się odniesienie do tych tragicznych doniesień. Wpis wywołał w sieci prawdziwą burzę. Poznajcie szczegóły.

Dramatyczna relacja z Buczy

Po tym, jak wojska rosyjskie zostały wyparte z obwodu Kijowskiego, strona Ukraińska dokonała makabrycznego odkrycia zbrodni dokonanych przez agresora. Cały świat obiegły zdjęcia ciał cywili leżących na ulicach. Ukraińskie władzie informują, że w samej Buczy zginęło około 400 osób, choć ten dramatyczny bilans może ulec zmianie.

Do masowych zabójstw cywili miało dojść bowiem także w innych miejscowościach obwodu kijowskiego, między innymi w Borodziance. Do sytuacji odniosł się w twitterowym wpisie papież Franciszek. Jedno zdanie odbiło się wśród internautów szerokim echem. Wielu z nich nie kryło swojego oburzenia.

Mowa o zdaniu "wszyscy jesteśmy winni", ktore wywołało w sieci ogromne poruszenie. Dla wielu jest ono dowodem na to, że ojciec święty rozmywa odpowiedzialność za zbrodnie, nie wskazując kto jest ich prawdziwym sprawcą.

"Nie Ojcze Święty, w tym przypadku winna jest Rosja" - napisał jeden z internautów. Ktoś inny dodał, że nie powinno się w tym przypadku używać słowa "my", bo zło ma w tym przypadku konkretne imię. Wielu internautów nie kryło oburzenia, że Ukraińców broniących się przed rosyjską agresją zostaje przez papieża uznana za równie winnych.

Dziennikarz Jerzy Bokłażec nie krył swojego oburzenia, "neutralnością" jaką w dalszym ciągu stara się zachować papież Franciszek. Jego postawę określił "moralnym skandalem". Jego zdaniem, taka postawa "kompromituje religię jako źródło moralności".

A wy, co sądzicie o wpisie papieża Franciszka?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski wywołał do tablicy Angelę Merkel. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak czyścić okna, żeby przestać je myć dziesięć razy w roku. Jeden raz wystarczy

O tym się mówi: Ewa Krawczyk zobyła sie na szczere wyznanie. To "byłoby dla mnie ogromnym wybawieniem, ogromnym wsparciem". O czym mowa